Mezoterapia Nucleofill – koktajl młodości, który odmładza i nawilża skórę

Codzienna pielęgnacja skóry – oczyszczanie i nawilżanie przy pomocy kosmetyków – jest bardzo ważna, jednak może okazać się niewystarczająca, zwłaszcza gdy na twarzy zaczęły pojawiać się już pierwsze oznaki starzenia. Wówczas warto skorzystać z dobrodziejstw nowoczesnej medycyny estetycznej. Mezoterapia igłowa z użyciem roztworu polinukleotydów, czyli zabieg Nucleofill, to innowacyjna kuracja, która poprzez stymulowanie procesów regeneracyjnych – odmładza twarz, silnie nawilża i ujędrnia skórę.

Czym jest Nucleofill?

Nucleofill to preparat do głębokiej odnowy i biostymulacji skóry, którego głównym składnikiem są polinukleotydy – naturalne substancje o działaniu regenerującym skórę twarzy. Koktajl aplikuje się przy pomocy iniekcji (mezoterapii igłowej). Jest to jeden z najlepszych sposobów dostarczania substancji odżywczych do skóry – pozwala uzyskać nieporównywalnie lepsze efekty niż powierzchniowa aplikacja kosmetyków.

Nucleofill to zaawansowana biochemicznie technologia, która pobudza skórę do odbudowy na kilku poziomach. Stymulacja zachodzi poprzez receptory błonowe fibroblastów w skórze właściwej, czego efektem jest wzmożona produkcja kolagenu i elastyny. Następuje wyraźne odmłodzenie twarzy: redukcja zmarszczek, lifting, poprawa jędrności. Zabieg Nucleofill umożliwia również intensywne nawilżenie i opóźnienie procesów starzenia, dlatego przez specjalistów polecany jest zarówno osobom dojrzałym, które potrzebują silnego odmłodzenia, jak i osobom młodszym, które chcą zadbać o skórę profilaktycznie.

Mezoterapia igłowa Nucleofill – przebieg zabiegu

Zabieg ten to rodzaj mezoterapii igłowej, która polega na wprowadzeniu preparatu polinukleotydów w skórę właściwą za pomocą bardzo cienkie igły. Lekarz wykonuje kilka nakłuć w różnych miejscach na skórze twarzy. W Klinice Miracki w Warszawie stosowany jest preparat Nucleofill Strong, który zawiera aż 1,5 ml 2,5% polinukleotydów, co stanowi najwyższe, dostępne stężenie i gwarantuje bardzo wysoką efektywność terapii.

Zabieg nie wymaga znieczulenia. Jednym odczuciem może być lekkie mrowienie i szczypanie. W przypadku bardzo wrażliwej skóry po mezoterapii może wystąpić krótkotrwały obrzęk i niewielkie siniaczki w miejscach iniekcji. Objawy te nie są groźne i stają się całkowicie niewidoczne już po kilku dniach.

Chociaż nawilżenie i regeneracja skóry twarzy są widoczne już po pierwszej mezoterapii, to specjaliści zalecają wykonanie czterech powtórzeń co 2–4 tygodnie. Dopiero pełna seria zabiegów pozwala na uzyskanie optymalnych efektów.

Odmładzanie twarzy na trzech poziomach

Mezoterapia Nucleofill charakteryzuje się aż trzema mechanizmami działania:

  • Liftinguje – stymuluje proces wytwarzania kolagenu typu 1. oraz elastyny, co pozwala na kompleksowe odmłodzenie twarzy – zagęszczenie, napięcie i delikatne uniesienie skóry.
  • Działa antyoksydacyjnie – polinukleotydy mają właściwości przeciwutleniające, co oznacza, że skutecznie zwalczają wolne rodniki, powstające pod wpływem różnych czynników zewnętrznych, np. stresu, palenia papierosów, wdychania zanieczyszczonego powietrza, intensywnego opalania, niezdrowej diety.
  • Nawilża – polinukleotydy mają grupy hydrofilowe, dzięki czemu doskonale wiążą wodę w skórze i zapewniają długotrwałe nawodnienie macierzy pozakomórkowej. W związku z tym Nucleofill jest również doskonałym zabiegiem nawilżającym na twarz – intensywnie nawadnia, ujędrnia i uelastycznia skórę.

Masz więcej pytań? Zapytaj o zabieg Nucleofill w Klinice Miracki w Warszawie.