Kolejne zajęcia wprowadzające do Yogi już 22 sierpnia

Już 22 sierpnia o godzinie 11.00 zapraszamy wszystkich chętnych na kolejne zajęcia wprowadzające do YOGI, które poprowadzi dla Was instruktorka Anna Lulkiewicz.

Na warsztatach poruszamy następujące aspekty – praca z oddechem – przekierowanie świadomości do wewnątrz, oddech przeponowy – tor przeponowo brzuszny , przeponowo piersiowy. Ustawienia ciała w asanach – ustawienia rąk, nóg, tułów jako centrum ciała, ruchy kręgosłupa – bezpieczne skłony, wygięcia, skręty. A także stabilizacja kręgosłupa – BANDHY – Mula Bandha, Uddiyana Bandha, Jalandhara Bandha i mięśnie głębokie – mięśnie dna miednicy czyli podstawa dająca fundament całej pozycji.

Na zajęciach uczymy się: Nauka asan, czyli pozycji jogi, które działają na ciało w czterech płaszczyznach:

  • ucisku,
  • rozciągania,
  • wzmacniania,
  • relaksu,

Dzięki nim aktywizujemy układ nerwowo-mięśniowy i nerwowo-gruczołowy, co przekłada się na jakość  zdrowia i sprawnego umysłu. Praca z ograniczeniami ciała z wykorzystaniem pomocy, stosowanie technik oddechowych – oddech Ujjayi.

Nasz cel zajęć to przygotowanie do samodzielnej codziennej praktyki, wzmacnianie i uelastycznianie ciała, wydłużanie i kontrolowanie własnego oddechu,  co pozwala uwolnić się od napięcia i uspokoić umysł.

Zajęcia na stałe do grafiku wprowadzone zostaną we wrześniu.

Zajęcia będą podzielone na dwa bloki. Koszt uczestnictwa w zajęciach – 20 zł. Osoby z kartą sportową zobowiązane są do odbicia karty przed każdym blokiem zajęć.
Na warsztaty obowiązuje rezerwacja miejsc w kalendarzu zajęć – TUTAJ. Więcej informacji na bok@sremskisport.pl lub pod numerem telefonu – 61 22 28 683

„Czym jest joga? – Joga to starożytna wiedza i tradycja sięgająca ponad 5000 lat wstecz. Określenie „joga” wywodzi się z sanskryckiego „yuj” oznaczającego jedność, połączenie lub integrację. Joga, poprzez rozmaite techniki oddechowe – pranajamy, pozycje ciała – asany i medytacje, prowadzi do harmonii ciała, umysłu i oddechu.”

Zapraszamy!