Strefa Walki Śremski Sport – już we wrześniu startuje nowy sezon!

Już za niespełna miesiąc startuje kolejny sezon w Strefie Walki Śremski Sport, po przerwie wakacyjnej oraz dłuższej przerwie spowodowanej Covid – 19 wracamy z bardziej rozbudowanym grafikiem. Od września planujemy ponownie uruchomić zajęcia wprowadzające do sportów walki, „wolną strfę” oraz sobotnie treningi boksu. Co do pozostałych zajęć poinformujemy Was już niebawem!

Przy okazji zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty Strefy Walki Śremski Sport, które znajdą Państwo poniżej.

STREFA WALKI ŚREMSKI SPORT to profesjonalnie przygotowane miejsce do treningu mieszanych sztuk walki z niezbędną infrastrukturą i sprzętem. Mieszcząca się na ponad 200m² strefa wyposażona jest w specjalistyczny sprzęt treningowy z ringiem podłogowym, przeznaczonym m.in. dla boksu, kickboxingu. Sala wyposażona jest w elementy oktagonu, a cała powierzchnia wyłożona jest matami do zapasów czy MMA.

TRENUJ W PROFESJONALNYCH WARUNKACH

Duża powierzchnia treningowa, pozwala prowadzić zajęcia takich sztuk walki jak MMA, Judo, Grappling, Krav Maga, Brazylijskie Ju-Jitsu, Zapasy. To miejsce znają wszyscy fani boksu w Śremie, gdzie prowadzone są treningi szermierki na pięści zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn . Przestronna sala ze składanym ringiem podłogowym to kompleksowa oferta dla wszystkich pasjonatów boksu i sportów uderzanych. Zapewniamy idealne warunki do treningu w każdym stopniu zaawansowania, o który zadbają nasi trenerzy.

Dostęp do siłowni, strefy cardio, zajęć fitness i sportów walki zapewni Państwu kompletny karnet Open, który do końca sierpnia zakupią Państwo za jedyne 89 zł.

Zanim skorzystasz z zajęć zapoznaj się z regulaminem i dodatkowymi zasadami!

REGULAMIN Dodatkowe Zasady

 

CO ZAWIERA W SOBIE STREFA WALKI?

 • Ring podłogowy,
 • Sprzęt i wyposażenie niezbędne do siłowych treningów obwodowych,
 • Profesjonalne worki, gruszki, packi, tarcze, rękawice oraz ochraniacze bokserskie,
 • Element klatki/oktagonu do trenowania technik w klatce,
 • Podłogę z wyznaczonymi polami walki,
 • Strefę mobilizacji (rollery, gumy treningowe/expandery, piłki do lacross, akcesoria treningowe),
 • Strefa cross (liny, skrzynie plometryczne, piłki lekarskie, akcesoria treningowe, odważniki kettlebell).

Opisy zajęć

ZAJĘCIA W STREFIE WALKI OZNACZONE SĄ BIAŁYM KOLOREM W KALENDARZU ZAJĘĆ.

 1. BOKS – Dzięki współpracy z sekcją bokserską Śremskiego Klubu Sportowego Warta zajęcia prowadzą trenerzy z wieloletnim doświadczeniem w tej dyscyplinie. Boks w Strefie Walki Śremski Sport prowadzimy w formie rekreacyjnej. Treningi te są kompleksowym przygotowaniem do realnej walki, oraz służą w dużej mierze poprawie i zachowaniu dobrej formy i kondycji. Treningi prowadzimy w bogato wyposażonej sali bokserskiej z ringiem podłogowym oraz innymi niezbędnymi akcesoriami treningowymi takimi jak gruszki bokserskie i worki treningowe.

  Łącząc trening bokserski z pozostałymi sportami walki z naszej oferty oraz dostępem do siłowni, która znajduje się w karnecie „STREFA WALKI” dajemy Wam idealne warunki i miejsce do przygotowań.
 2. Brazylijskie Jiu-Jitsu/Grappling czyli odmian bez kimon – BJJ w odróżnieniu od tradycyjnych form jiu-jitsu, skupia się na walce w parterze, jak zdobyć dominującą pozycję w walce oraz jak to wykorzystać do poddania się przeciwnika przez założenie dźwigni czy duszenia. Wiedza techniczna ma tutaj olbrzymie przełożenie na wynik walki, przez co brazylijskie jiu-jitsu często przyrównywane jest do szachów. Brak uderzeń zapewnia bezpieczną rywalizację, a także pozwala ćwiczącym sparować już od pierwszych zajęć, co umożliwia bardzo szybki postęp.System walki no-gi (bez kimona), które wykorzystuje elementy zapasów judo i bjj. Walka polega na przewróceniu i poddaniu partnera poprzez techniki duszeń i dźwigni. Zwycięstwo odnosi się przez poddanie się rywala. Formuła ta została stworzona, aby umożliwić zawodnikom różnych stylów opartych na chwytach rywalizację na prostych i jednoznacznych zasadach.
 3. KICK BOXING – Dyscyplina sportowa polegająca na walce pięścimi i nogami. Jest to połączenie ciosów bokserskich i kopnięć znanych z innych sztuk walki. Połączenie różnych technik walki czyni tę dyscyplinę bardzo widowiskową. Wiele cech wspólnych z kickboxingiem można odnaleźć również w tajskim boksie, taekwondo czy karate. Sport rozwijający umiejętności fizyczne takie jak: siła, szybkość, wytrzymałość, gibkość, poczucie rytmu. Wyróżnia się dwie główne odmiany kick-boxingu: japońską i amerykańską. Ta pierwsza to połączenie karate i tajskiego boksu, gdzie początek stanowiły walki tajskich bokserów i karateków. Kick-boxing amerykański również ma swoje korzenie w karate, gdzie część zawodników stworzyła własny system walki full-contact karate, który przeobraził się następnie w kick-boxing.
 4. WPROWADZENIE DO SPORTÓW WALKI – Zajęcia ogólnorozwojowe prowadzone przez trenera boksu z naciskiem na poprawę kondycji i wzmocnienie, co otwiera drogę do dalszych zajęć zarówno stójkowych jak i grapplingu czy zapasów. Dzięki uczestnictwu w zajęciach szybciej odnajdziecie się w innych dyscyplinach. Zajęcia zaplanowane są tak, aby jak najbardziej poprawić koordynację, siłę, dynamikę i ogólną wydolność, co jest bardzo ważnym aspektem także wśród zawodowców. Zadbaj o dobry początek, ważne podstawy i obierz dalszy kierunek. Po uzyskaniu odpowiedniego przygotowania fizycznego i sprawności możecie liczyć na fachową konsultację z trenerem na temat dalszej Waszej drogi w sportach walki.
 5. STREFA WOLNA – Są to godziny,  w których udostępniamy do Państwa dyspozycji salkę sportów walki, abyście mogli we własnym zakresie przeprowadzić trening na dostępnym na miejscu sprzęcie. Na miejscu nie ma zapewnionego żadnego instruktora i uczestnicy mogą dowolnie korzystać z dostępnych na miejscu akcesoriów.

jak skorzystać?

Zajęcia sportów walki odbywają się na antresoli obiektu.  Aby skorzystać z zajęć należy posiadać aktywny karnet lub wykupić wejście jednorazowe w kasie obiektu. Honorujemy także karty BENEFIT, OK SYSTEM, FIT PROFIT – posiadając takie karty należy przed zajęciami okazać (sczytać) kartę w kasie obiektu. Przed zajęciami należy także zapisać się na stronie Fitness Śremski Sport – kalendarz zajęć na konkretne zajęcia, które nas interesują. Z zajęć można zrezygnować maksymalnie 2 godziny przed ich rozpoczęciem. Po tym czasie rezygnacja jest już niemożliwa co może skutkować zablokowaniem konta na pewien czas uniemożliwiając tym samym korzystanie z zajęć.

Więcej informacji TUTAJ.

PROSIMY O PRZYNOSZENIE SWOICH KŁÓDEK DO SZAFEK W SZATNIACH.

galeria