Beach Rugby na plaży miejskiej – 19.08.2023

W sobotę 19.08.2023 na plaży miejskiej w Śremie rozegrana będzie ósma edycja turnieju Beach Rugby Śrem. Podobnie jak w poprzednim roku, w organizacji zawodów pomagać nam będą pomysłodawcy turnieju oraz reprezentanci naszego miasta, czyli RGB Śrem!

“W rugby na piasku gra się trochę inaczej niż na trawie – w drużynie występuje pięciu graczy na boisku, oraz pięciu rezerwowych. Liczą się tylko przyłożenia, przy czym nie wolno dotykać piłki nogą. Wszystkie błędy i przewinienia rozgrywa się rzutem wolnym, nie ma też stałych fragmentów gry, jak młyny i auty, nie wolno walczyć o piłkę w przegrupowaniach. Drużyna przeciwna przy wznowieniach ustawia się w odległości 5 m. Gra się specjalną piłką, o lepszej przyczepności.”

Śremski Sport oraz Śremska Grupa miłośników gry w rugby (RGB Śrem) zaprasza wszystkich chętnych do oglądania zmagań śremskich rugbistów 19 sierpnia na plażę miejską. Rozpoczęcie turnieju o godzinie 11.00.

Zgłoszenia drużyn przyjmujemy pod adresem mailowym –  rgbsrem@gmail.com, natomiast tutaj – Regulamin – 2023  i Zgłoszenie i oświadczenia 2023

Kontakt – 506 329 861 – ZAPRASZAMY!