Wiemy już kto zagra w grupie mistrzowskiej Green Bike Ligi

W weekend zakończyły się grupowe mecze eliminacyjne Green Bik Ligi. Tym samym wyłoniliśmy osiem najlepszych zespołów, które w Nowym Roku zagrają w grupie mistrzowskiej.

W grupie A pewni awansu byli już piłkarze Breeding Center i Wangi, którzy stoczyli między sobą bezpośredni bój o pierwsze miejsce. Zdecydowanie lepsi okazali się obrońcy tytułu, którzy wygrali 8:1, ale warto podkreślić, że Wanga zagrała fair play i ściągnęła z parkietu jednego zawodnika, po tym, jak jeden z rywali nabawił się kontuzji. Szanse na grupę mistrzowską zmarnowała z kolei Amarena. Dwie porażki – 1:3 ze Śremskimi Fanatykami i 1:5 z Ostrowem, sprawiły, że straciła ona trzecie miejsce. Amarenę wyprzedziły Ostrowo i Znak Big Futsal, które zdobyły po cztery punkty.

Podobna sytuacja była w grupie B. O pierwsze miejsce PUH Cynk zmierzył się z Totemem. Po arcyciekawym spotkaniu, które w całości można obejrzeć na profilu FB Fujigol.pl (https://www.facebook.com/fujigol/videos/1089938358478364) padł remis 3:3. Trzy zespoły były w grze o dwa pozostałe miejsca premiowane awansem do najlepszej „ósemki”. W ostatniej kolejce wypadła z niej Kreacja. O ile porażka z liderem była wkalkulowana, o tyle przegrana 1:4 z PHU Fiedler sprawiła, że zespół stracił czwarte miejsce w grupie. Mimo jednego zdobytego punktu za remis 3:3 z Raitechem premiowaną lokatę zachowały Turtlesy, a Kreację wyprzedził Proxicom, który dopisał sześć punktów za zwycięstwa 5:0 nad PHU Fiedler i walkower z Grzybek Ogrody.

Teraz czas na świąteczno-noworoczną przerwę, a kolejne emocje ligowe, a także te związane z Pucharem Ligi już w 2022 roku.

KOMPLET WYNIKÓW I TABELE NA STRONIE LIGIHALOWE.PL

RELACJE ZE SPOTKAŃ NA PROFILU FB FUJIGOL.PL