Otwarcie ścieżki pieszo-rowerowej w Psarskim za nami.

W dniu 12.12.2021 miało miejsce otwarcie ścieżki pieszo-rowerowej w Psarskim. Gmina Śrem zyskała nowe miejsce dla rowerzystów i spacerowiczów, które sfinansowane zostało ze środków Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych metropolii Poznań.

Oficjalnego otwarcia dokonał burmistrz Śremu, pan Adam Lewandowski, a wstęgę przecieli Radni oraz Sołtys Psarskiego. Następnie liczna grupa ok 100 os. kolarzy, biegaczy, kijkarzy nordic walking i Mrozików rozgrzała się przy muzyce wraz z instruktorką Śremskiego Sportu-Martą.  W pierwszej kolejności wystartowali kolarze z sekcji kolarskiej Kometka Śrem, za nimi biegacze prowadzeni przez stowarzyszenie Runner’s Power oraz  Śremski Klub Morsowania – Mroziki, a na końcu na trasę wyruszyli kijkarze z ChodzęBoLubię Śrem na czele. Przez cały czas było z nami również Schronisko w Gaju, które ma szansę wygrać jeden z pięciu zwierzakobusów. Dla wszystkich wspólnie trenujących po starcie czekał upominek w postaci kominów i słodyczy. Dodatkowo rozgrzać się można było kawą, herbatą oraz każdy mógł się poczęstować kiełbaską pieczoną na ognisku lub grillu. Dopisała nam piękna zimowa aura, a cała akcja została sfinansowana dzięki środkom budżetowym Gminy Śrem.

Już teraz wszystkich chętnych zapraszamy do kolejnego wspólnego treningu, Biegnij Chwilę – Spal Promile.  01.01.2022 o godz. 15:00 zbiórka przed obiektem Śremskiego Sportu. Do zobaczenia!