Proxicom świętuje mistrza

Piłkarze Proxicomu zapewnili sobie mistrzostwo I Green Bike Ligi i tym samym awans do halowej Ekstraligi. W niej potknął się Totem i w efekcie coraz bliżej triumfu jest ekipa Breeding Center.

„Stary” sezon powoli zbliża się do końca. W sobotę rozegrano kolejne mecze Ekstraligi. Emocji było co nie miara, jednak najwięcej dostarczył ostatni pojedynek. W nim Jarograf wygrał sensacyjnie 7:6 z Totemem. Ekipa Mariana Michalaka prowadziła w tym meczu już 6:2. Totem odrobił straty i zdołał wyrównać, by w ostatnich 6 sekundach stracić bramkę i przegrać. Ta porażka może kosztować Totem mistrzowski tytuł. Breeding Center rzutem na taśmę wygrał bowiem z Optico 5:4, a za mecz z Niesłabinem punkty otrzymał walkowerem i choć Totem pokonał 6:4 Wangę, to aktualnie traci do lidera pięć punktów. Rozegrał co prawda jeden mecz mniej, ale karty rozdaje teraz Breeding Center, który jeśli wygra trzy ostatnie mecze będzie świętował mistrzostwo. Potknęła się także ekipa PUH Cynk, która zremisowała 1:1 z Instalatorem, a potem szczęśliwie pokonała Turtlesy.

W I lidze na dwie kolejki przed końcem zwycięstwo w rozgrywkach zapewnił sobie Proxicom. Co prawda lider przegrał 3:5 z Amareną, ale ta wcześniej poległa 2:3 w starciu z drużyną Ucho Prezesa. Amarena wyszła bez 4 zawodnika w polu, co z pewnością było jedną z przyczyn przegranej, natomiast ekipa Ucho prezesa mimo ostatnich kolejek, zachowała się fair i również wyszli w 3 zawodników w polu, mając pełną ekipę na zmianę. Wygrana z Raitechem zapewniła drużynie Proxicomu awans do Ekstraligi. Amarena zagra w barażu, a ciekawie zapowiada się walka o drugie z miejsc premiowanych grą w barażach, bowiem Śremscy Fanatycy dogonili ekipę Grzybek Ogrody. Ta poległa bowiem w starciu z Raitechem 3:8 i zdobyła punkt w meczu z Uchem remisując 4:4, a zaczynali ze stratą 2 bramek po pierwszej połowie.

Za tydzień I liga gra ostatnie mecze, a do zakończenia zmagań Ekstraligi pozostały jeszcze dwa weekendy.

KOMPLET WYNIKÓW I TABELE NA STRONIE LIGIHALOWE.PL

RELACJE ZE SPOTKAŃ MOŻNA Z KOLEI OBEJRZEŃ NA PROFILI FB FUJIGOL.PL