„Rowerem Najlepiej” – czyli akcja promująca rowerowy tryb życia dla mieszkańców gminy Śrem.

Śremski Sport we współpracy z Gminą Śrem zorganizował dla klas 6-8 szkół podstawowych krótką pogadankę w celu zaprezentowania jazdy na rowerze jako środka przemieszczania się po mieście i okolicznych wsiach. Śrem jest prężnie rozwijającym się miastem i w tym roku postawiono na rozwój infrastruktury rowerowej. Między innymi z tego względu powstają nowe ścieżki rowerowe, takie jak ścieżka nad kanałem ulgi oraz nad zalewem. Trasy te wciąż są jednak w fazie przygotowań, ale z pewnością w przyszłym sezonie będzie można z nich korzystać, aby urozmaicić sobie podróż do pracy, szkoły lub też dla samej przyjemności z jazdy na rowerze. Na spotkaniu były omawiane również takie elementy jak.

  • Niezbędne wyposażenie roweru, czyli oświetlenie przednie oraz tylnie, światła odblaskowe, dzwonek oraz przynajmniej jeden sprawny hamulec,
  • Dodatkowe zaopatrzenie rowerzysty, takie jak kamizelka odblaskowa czy kask,
  • Przepisy ruchu drogowego oraz zasady podróżowania rowerem przez miasto, które streścili reprezentanci straży miejskiej w Śremie,
  • Korzyści płynące z aktywności na rowerze,
  • Dodatkowe ścieżki rowerowe w mieście i okolicach oraz specjalne placówki do wyczynowych jazd na rowerze,
  • Krótka opowiadanka o rajdach rowerowych organizowanych przez Śremski Sport,
  • Przypomnienie schematu udzielania pierwszej pomocy w przypadku doznania urazu na podczas jazdy na rowerze.

Każdy z uczestników otrzymał ulotkę promocyjną, która zawierała wszelkie podstawowe informacje omawiane na spotkaniu w pigułce. Dodatkowo każda z klas brała udział w specjalnym quizie, którego nagrodą był bon podarunkowy dla całej klasy, który uprawniał dzieci do 2 godzinnego skorzystania z jednej z zaprezentowanych atrakcji obiektu. Całe wydarzenie było organizowane w szkołach podstawowych w Śremie od 20 do 24 września.

Akcja finansowana ze środków UE w celu realizacji projektu „Rozbudowa systemu tras rowerowych w ramach rozwoju transportu niskoemisyjnego w Gminie Śrem”.