Zmiana lidera w halowej Ekstralidze

Po sobotnich meczach Ekstraligi nastąpiła zmiana lidera. Nowym została ekipa PUH Cynk, która wyprzedziła Totem. Z kolei w I lidze swoją pozycję na prowadzeniu umocnił się Proxicom.

Spośród wszystkich sobotnich spotkań najbardziej elektryzowało starcie Totemu z Breeding Center, a więc zespołów, które w ostatnich dwóch sezonach na przemian toczyły między sobą bój o tytuł. Tym razem wyraźnie lepsi okazali się piłkarze Breeding Center, którzy mimo sporych wysiłków pewnie wygrali 6:3. Gdzie dwóch się bije, tam… korzysta ekipa PHU Cynk. Sześć dopisanych punktów za zwycięstwo 5:2 nad Kreacją i walkower z Niesłabinem sprawiły, że to ona teraz jest na czele tabeli. Udaną sobotę ma za sobą także Wanga, która ograła 2:0 Kreację, a także otrzymała punkty walkowerem, bo nie stawiła się drużyna Znak Big Futsal. Dzięki zwycięstwu 4:3 nad Instalatorem ostatnie miejsce w tabeli opuściły Turtlesy.

W niedzielę rozegrano mecze I ligi. Przewagę nad rywalami powiększył Proxicom. Za mecz z Mar-Transem lider otrzymał punkty walkowerem, a potem rozgromił trzecią w tabeli ekipę Grzybek Ogrody, aż 7:1. Kolejne trzy punkty do Proxicomu straciła także Amarena, która najpierw ograła 5:2 Śremskich Fanatyków, ale potem niespodziewanie przegrała 2:3 z Ostrowem, które pokonało także 2:0 PHU Fiedler. Dzięki dwóm walkowerom awans z przedostatniego miejsca na siódme zanotowała ekipa Ucho Prezesa.

KOMPLET WYNIKÓW I TABELE NA STRONIE LIGIHALOWE.PL

RELACJE ZE SPOTKAŃ MOŻNA Z KOLEI OBEJRZEŃ NA PROFILI FB FUJIGOL.PL