Beach Rugby na śremskiej plaży – 21.08.2021

W sobotę 21.08.2021 na plaży miejskiej w Śremie rozegrana będzie szósta edycja turnieju Beach Rugby Śrem. Podobnie jak w poprzednim roku, w organizacji zawodów pomagać nam będą pomysłodawcy turnieju oraz reprezentanci naszego miasta, czyli RGB Śrem!

“W rugby na piasku gra się trochę inaczej niż na trawie – w drużynie występuje pięciu graczy na boisku, oraz pięciu rezerwowych. Liczą się tylko przyłożenia, przy czym nie wolno dotykać piłki nogą. Wszystkie błędy i przewinienia rozgrywa się rzutem wolnym, nie ma też stałych fragmentów gry, jak młyny i auty, nie wolno walczyć o piłkę w przegrupowaniach. Drużyna przeciwna przy wznowieniach ustawia się w odległości 5 m. Gra się specjalną piłką, o lepszej przyczepności.”

Rugby plażowe zdobywa coraz większą popularność na świecie. Poza turniejami towarzyskimi i pokazowymi odbywają się też prestiżowe, komercyjne zawody. Śremski Sport oraz Śremska Grupa miłośników gry w rugby (RGB Śrem) zaprasza wszystkich chętnych do oglądania zmagań śremskich rugbistów 21 sierpnia na plażę miejską. Rozpoczęcie turnieju o godzinie 10.00.

Zgłoszenia drużyn przyjmujemy pod adresem mailowym –  rgbsrem@gmail.com, natomiast tutaj – regulamin – 2021  i zgłoszenie i oświadczenia 2021
Kontakt – 506 329 861 – ZAPRASZAMY!

Zawody finansowane są ze środków budżetowych Gminy Śrem.