Street Workout 31.07.2021 – wyniki

W sobotę 31 lipca odbyły się Zawody Street Workout 2021 o Puchar Burmistrza Śremu. W tym roku zawodnicy startowali w trzech kategoriach – Street Lifting gdzie liczyła się ilość wykonanych powtórzeń, Set&reps liczył się czas podczas którego zawodnicy musieli wykonać określone ćwiczenia, oraz tegoroczna nowość czyli kategoria kobiet Siła&wytrzymałość. Zawody, podobnie jak w zeszłym roku, odbyły się na placu do Street Workout’u, znajdującym się przy Plaży miejskiej w Śremie. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 10 zawodników, w tym jedna kobieta. Sponsorem po raz kolejny została sieć sklepów MALIBU oraz Leader School Śrem. Poniżej prezentujemy wyniki w poszczególnych kategoriach oraz zakres ćwiczeń jakie musieli zawodnicy – wyglądał następująco:

Kategoria: Street Lifitng
1. Muscle up
2. Dip – 48kg
3. Pull up (podciąganie na drążku) – 32kg
Zwycięzca – Max rep

Kategoria: Set&reps
1. Burpees – 20x
2. Pull up – 25x
3. Dip – 50x
4. Wskok na skrzynie – 30x
Zwycięzca – Najlepszy czas

Kategoria kobiet: Siła&wytrzymałość
1. Pull up (podciąganie na drążku)
2. Dip:
3. Wejście na skrzynie z obciążeniem w ciągu 1 minuty:
Zwycięzca – Max rep

 

Kat. Street lifting
Kat. Set & Reps
Kat. Siła & Wytrzymałość

 

W rolę sędziego wcielił się ponownie Michał Kasprzak wraz z pomocą Patryka Klupsia, natomiast stanowisko speakera objął Krzysztof Lewandowski. Pierwsze miejsce w kategorii STREET LIFTING zdobył Dawid Adamczak, który na pierwszym miejscu podium staje już czwarty rok z rzędu, drugie miejsce Tomasz Strojny, natomiast trzeci był Roman Gavryliv. W kategorii Set & Reps pierwszy był Roman Gavryliv, drugi Krystian Dzikiewicz, natomiast trzeci – Szymon Wrębiak. W kategorii kobiet Siła & Wytrzymałośc zgłosiła się tylko jedna zawodniczka – Dorota Czyż, mimo tego wystąpiła i pokazała wysoki poziom przygotowania! My z kolei będziemy tą kategorię rozwijać w przyszłości i liczymy na więcej zgłoszeń w przyszłym roku.
Wszyscy zawodnicy pokazali wysoką klasę sportową i stworzyli niepowtarzalny klimat rywalizacji podczas wydarzenia za co bardzo Wszystkim dziękujemy!

Zawody współfinansowane były ze środków budżetowych Gminy Śrem. Poniżej prezentujemy galerie zdjęć autorstwa Mateusza Murasa: