Zagrali ostatni raz w starym roku

Za nami ostatnie w starym roku mecze Green Bike Ligi. Na półmetku Ekstraligi liderem jest PUH Cynk, a w I lidze prowadzi Proxicom. Teraz piłkarzy czeka świąteczno-noworoczna przerwa, która potrwa do 23 stycznia.

W sobotnie popołudnie w sali Śremskiego Sportu rozegrano ostatnią serię pierwszej rundy Ekstraligi. Największą niespodziankę sprawiła ekipa Turtesów, która pokonała aż 5:1 Kreację. Ta z kolei sprawiła sporo problemów Totemowi i przegrała po walce 2:3. Totem wygrał potem 7:1 z Niesłabinem i jest w tabeli tuż za ekipą PUH Cynk, która ograła 2:0 Wangę. Jeśli obrońcy tytułu wygrają zaległy mecz z Optico to oni będą mistrzem półmetka. Trzecie miejsce zajmuje Breeding Center, który wygrał 4:0 z Instalatorem. Ten z kolei pokonał 3:1 Znak Big Futsal, który kończy rundę na czwartym miejscu. Bardzo udaną kolejkę ma za sobą Jarograf. Ekipa Mariana Michalaka mocno podreperowała swój dorobek wygrywając oba mecze. Z Optico przegrywała już 0:2, a mimo to wygrała 5:2. Trudniejszy okazał się pojedynek z Niesłabinem, który Jarograf wygrał minimalnie 3:2. Kiepsko stary rok zakończyli z kolei piłkarze Wangi. Nie dość, że przegrali oba mecze, to jeszcze nie strzelili gola.

Z kolei w niedzielę pierwszą rundę zakończyły zespoły I ligi. Mistrzem na półmetku został Proxicom, który wymęczył zwycięstwo 2:1 z Ostrowem. Na drugie miejsce awansowała Amarena, która nadrabiała zaległości i zagrała trzy mecze. Dwa z nich wygrała, a porażki doznała ze Śremskimi Fanatykami. Mimo iż prowadziła 4:2, to przegrała 4:5 tracąc w dodatku decydującą bramkę grając w przewadze. Trzecie miejsce zajmuje ekipa Grzybek Ogrody. Ta przegrywała z PHU Fiedler już 0:2, a mimo to zdołała wygrać 3:2. Na czwarte miejsce wskoczyli Śremscy Fanatycy, którzy dopisali sześć punktów, bo pokonali nie tylko Amarenę, ale i Ucho Prezesa (5:1). Stawkę z kolei zamyka Kawcze, które kolejnej porażki doznało z Raitechem.

Z powodu obostrzeń covid-19 od dnia 28 grudnia 2020 r. do 17 stycznia 2021 r. pierwsza kolejka rundy rewanżowej Green Bike ligi halowej odbędzie się 23 i 24 stycznia. Pierwsza runda pucharu ligi 30 stycznia 2021 r. a następne wg. kalendarza czyli  31 stycznia, 14 marca i finał 21 marca 2021 r.

Uwaga: informacja w sprawie rozgrywania zaległych meczy ekstraligi.

Trzy zaległe mecze ekstraligi rozegrane będą w trakcie kolejki rozgrywanej w dniu 23 stycznia 2021 r. natomiast  dwa pozostałe  odbędą się w dniu 30 stycznia przed meczami pucharowymi.

    Zaległe mecze ekstraligi w dniu 30 stycznia 2021 r.

godz. 16:00 Breeding Center – Wanga

godz. 16:30 Turtlesy – Optico

       1 runda pucharu ligi (30 styczeń 2021 r.):

godz. 17:00 Amarena –  Breeding Center

godz. 17:30 Turtlesy – Jarograf

godz. 18:00 Optico – Kreacja

godz. 18:30 PUH Cynk – ŚF Crew

godz. 19:00 Instalator – Niesłabin

Cały terminarz Green Bike Ligi Halowej znajdziecie na stronie ligi   http://www.ligihalowe.pl/