Superpuchar i inauguracja Ekstraligi

Meczem o Superpuchar zainaugurowaliśmy nowy sezon Green Bike Ligi. W sobotę 1 kolejkę rozegrały zespoły Ekstraligi, a przełożone zostały niedzielne mecze I ligi.

Tradycją stało się już, że sezon halowy rozpoczyna się Superpucharem. Mistrz Ekstraligi – Totem, grał ze zdobywcą pucharu – Breeding Center. Do przerwy był remis 1:1, ale w drugiej połowie trafiali już tylko piłkarze Breeding Center strzelili dwie bramki i to oni zdobyli trofeum. Z rąk prezesa Daniela Cicharskiego odebrał je kapitan Łukasz Jachnik.

Potem przyszedł czas na inaugurację Ekstraligi. W tym roku liczyć będzie ona 11 zespołów, bowiem ostatecznie do rozgrywek nie przystąpił mistrz I ligi – ekipa Whisky Shop. W efekcie w sobotni wieczór pauzował Instalator. W pierwszej kolejce nie udało się zapunktować trzem beniaminkom. Turtlesy przegrały 2:4 z Breeding Center, a Znak Big Futsal musiał uznać wyższość broniącego tytułu Totemu (1:4). Od porażki sezon rozpoczął także Niesłabin, który poległ 1:4 w starciu z Wangą. Remisem 1:1 zakończył się pojedynek PUH Cynk z Optico, a była drużyna SBL, która zmieniła nazwę na Kreacja pokonała 3:0 Jarograf.

Na inny termin przełożono natomiast zaplanowaną na niedzielę inaugurację I ligi.