Zakończenie sezonu Green Bike Ligi Halowe 2019/2020 i zwycięstwo Breedingu w Pucharze

Zaskakujące i pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji mecze pucharowe, złość po spadkach i radość z awansów do Extraligi oraz niska frekwencja na uroczystym zakończeniu GREEN BIKE LIGI HALOWE 2019/2020 z powodu obostrzeń. Tak wygląda skrócona relacja minionego tygodnia, więcej informacji poniżej.

ZAKOŃCZENIE LIGI

16 października mieliśmy zaszczyt oficjalnie zakończyć rozgrywki wcześniej wznowionego sezonu HLPN 2019/2020 i tym samym podsumować jej przebieg oraz końcowe wyniki. Dla trzech najlepszych drużyn z Extra oraz I ligi zostały przygotowane puchary wraz z medalami i podarunkowymi bonami. Dla pierwszego miejsca z Extra i I ligi zostały przygotowane dodatkowo nagrody pieniężne, a najlepsi strzelcy oraz bramkarze otrzymali nagrody indywidualne. Całe podsumowanie w dosyć kameralnym i ograniczonym przez pandemię gronie poprowadził koordynator wydarzenia, Krzysztof Lewandowski wraz z pomocą Ryszarda Mitmańskiego oraz Roberta Słowińskiego. Dla gości przygotowano poczęstunek, który zapewniła restauracja MESA. Poniżej przedstawiamy tabele wyników oraz nazwiska nagrodzonych bramkarzy i strzelców.

Najlepszy strzelec: Piotr Kasprzak
Najlepszy bramkarz: Rafał Grygier

Najlepszy strzelec: Mateusz Pietrowski
Najlepszy bramkarz: Michał Grzelak

OSTATNIE MECZE PUCHAROWE I BARAŻE

Puchar dla Breeding Center, zwycięstwa w barażach pierwszoligowców. Pełen piłkarskich emocji był sobotni wieczór na hali Śremskiego Sportu. Najpierw obyły się półfinały i finał Pucharu Ligi, a potem mecze barażowe o miejsce w Ekstralidze.

Pierwsi na parkiet wybiegli piłkarze Breeding Center i Amareny. Wicemistrzowie Ekstraligi już w 14 sekundzie objęli prowadzenie i nie oddali go do końca wygrywając ostatecznie pierwsze półfinałowe spotkanie 4:1. Niesamowity był drugi mecz o miejsce w finale. Na niespełna trzy minuty przed końcem Wanga prowadziła z PHU Cynk już 7:3 i była pewna gry o trofeum. Tymczasem rywale zrobili coś, co wydawało się być niemożliwe do zrealizowania. Strzelili cztery gole i doprowadzili do karnych. W nich wygrali 4:3 i zagrali w finale. W nim nie mieli jednak większych szans z Breeding Center. Przegrali bowiem 1:5, a bohaterem był Patryk Słomczyński, który zdobył cztery gole. Chwilę potem kapitan Przemysław Flet odebrał trofeum z rąk Daniela Cicharskiego.

Po emocjach pucharowych przyszedł czas na mecze barażowe. Ich stawką była gra w Green Bike Ekstralidze. Jak się okazało górą były w nich zespoły, które do tej pory grały w I lidze. W pierwszym meczu Niesłabin ograł aż 7:3 Śremskich Fanatyków. Z Ekstraligą pożegnała się także Amarena, która przegrała 0:3 z Turtlesami. Dla „wojowniczych żółwi” był to historyczny sukces, bowiem po raz pierwszy zagrają w gronie najlepszych. Tak więc w tym sezonie obok Whisky Shop i Warty Futsal do Ekstraligi awansowały Niesłabin i Turtlesy.

Pierwsze mecze nowego sezonu już w najbliższy weekend. Rozgrywki zainauguruje mecz o Superpuchar pomiędzy Totemem, a Breeding Center. Przypomnijmy, że ze względu na sytuację epidemiologiczną mecze odbywać się będą bez udziału publiczności.

 

Mecze półfinałowe Pucharu Ligi, a także finał i pojedynki barażowe można obejrzeć na profilu facebook’u portalu piłkarskiego Fujigol.pl