Dokańczamy poprzedni sezon Green Bike Ligi

Dokańczamy poprzedni sezon Green Bike Ligi

W miniony weekend na parkiecie Śremskiego Sportu rozegrano pierwszą z dwóch zaległych rund „starego” sezonu. Mecze Extraligi i I ligi przyniosły już wiele rozstrzygnięć, ale nie wszystko jeszcze wiadomo.

 

W sobotę grała Extraliga. Dzięki dwóm zwycięstwom coraz bliżej mistrzostwa jest Totem, który, aby być pewnym tytułu w dwóch ostatnich meczach musi zdobyć zaledwie punkt. Zagrają z Breeding Center i Wangą. Wicelider wygrał 7:1 z Amareną i przełożył mecz z Wangą. Ekipa Breeding Center ma jeszcze czysto matematyczne szanse na obronę tytułu, ale musi wygrać trzy ostatnie spotkania i liczyć na porażkę Totemu z Wangą. Aż cztery zespoły powalczą w ostatniej kolejce o brąz. SBL dopisał tylko punkt po uznaniu przez sędziów kontrowersyjnej bramki w meczu z Optico (piłka odbiła się od wewnętrznej rurki kontrującej bramki) i drużyna „bankowców” czuje na plecach oddech PHU Cynk, Jarografu i Wangi. Piłkarze PHU Cynk już mogli wskoczyć na „pudło”, ale po wygranej 5:4 z Jarografem przegrali 0:3 z Wangą. W dolnej części tabeli walkę o utrzymanie odpuścił Agroltech, a nie stawiła się także ekipa Green Bike, dzięki czemu spadku może jeszcze uniknąć zespół Śremskich Fanatyków. Zaskoczyła natomiast niska frekwencja, ponieważ w sumie z zaplanowanych 12 meczy odbyło się jedynie 8.

Z kolei w niedzielę walczyły zespoły I ligi. Mistrzostwo zapewniła sobie ekipa Whisky Shop. Mimo, że przegrała niespodziewanie 0:4 z Niesłabinem, to potem rozgromiła TFP i uciekła na dobre Warcie Futsal, która nie stawiła się na mecz z Ucho Prezesa i poległa 1:8 w starciu z Ostrowem. W efekcie wciąż szanse na bezpośredni awans ma trzeci w tabeli Niesłabin, który traci zaledwie dwa punkty do Warty Futsal. Dzięki dwóm wysokim zwycięstwo w barażach o Extraligę zagra najprawdopodobniej ekipa Turtlesów, która uciekła Wędliniarstwu i umocniła się na czwartym miejscu.

 

Komplet wyników i tabele można znaleźć na portalu ligihalowe.pl