Faworyci uciekają rywalom

Totem i Breeding Center powiększyły przewagę nad resztą stawki Extraligi, a Whisky Shop uciekło przeciwnikom i zmierza po mistrzostwo I ligi. 

Miniony weekend na parkiecie Śremskiego Sportu działo się sporo. Sobotnie popołudnie i wieczór to emocje związane z Green Bike Extraligą. Totem utrzymał czteropunktową przewagę nad Breeding Center, bo pokonał zarówno PUH Cynk, jak i Optico. Obrońcy tytułu zagrali tylko jeden mecz, bo nie stawili się Śremscy Fanatycy. Z Agroltechem przegrywali 0:2, ale wygrali 5:2. Po dwa punkty do prowadzącej dwójki stracili piłkarze Jarografu i SBL. Pierwsi zgubili je remisując 5:5 z Instalatorem, a „bankowcy” mimo prowadzenia 2:0 remis z Amareną uratowali w ostatnich sekundach. Z walki o podium nie rezygnuje Wanga, która ograła zarówno Agroltech (5:1), jak i Instalatora (3:1). Spośród drużyn walczących o utrzymanie po punkcie zdobyły Amarena i Instalator.

W I lidze po mistrzostwo zmierza ekipa Whisky Shop. Dwa wysokie zwycięstwa przybliżają ten zespół do pierwszego miejsca tym bardziej, że punkty straciła Warta Futsal, która zremisowała 3:3 z Wędliniarstwem. Wykorzystali to piłkarze Niesłabina, którzy męczyli się zarówno z Ucho Prezesa, jak i Kawcze-Malibu, ale ostatecznie oba mecze wygrali równicą jednej bramki i awansowali na pozycję wicelidera. Na siedem kolejek przed końcem rozgrywek piłkarze Whisky Shop mają sześć punktów przewagi i biorąc pod uwagę, że spośród wcześniejszych 17 spotkań przegrali tylko dwa ciężko będzie im już odebrać mistrzostwo. O drugie miejsce powalczą Niesłabin, Warta Futsal i Wędliniarstwo. Z gry wypadła ekipa Turtlesów, która – podobnie jak Mar-Trans – zremisowała oba swoje mecze. W końcu obudziło się Ostrowo. Dwa zwycięstwa sprawiły, że zespół z przedostatniego miejsca awansował o trzy lokaty i aktualnie okupuje 9 pozycję.

Komunikat organizatora Green Bike Ligi Halowe:

W związku z skandalicznym zachowaniem zawodnika Optico Mateusza Maślińskiego w trakcie meczu Optico : Totem w ramach Green Bike Ligi Halowe organizator podjął decyzje o zawieszeniu tego zawodnika w rozgrywkach organizowanych przez Śremski Sport. Po analizie meczu oraz po otrzymaniu sprawozdań od sędziego głównego Pawła Pietrzaka oraz sędziego technicznego Roberta Słowińskiego Śremski Sport wyklucza zawodnika Mateusza Maślińskiego z wszystkich rozgrywek organizowanych przez Śremski Sport do końca sezonu 2020/2021.

Komplet wyników Green Bike Ligi Halowe na stronie ligi  http://www.ligihalowe.pl/
Relacje Green Bike Ligi Halowe i Pucharu Ligi na portalu  http://fujigol.naszsrem.pl/