Beach Rugby na plaży miejskiej w Śremie- 29.06.24r.

W sobotę 29 czerwca 2024r. na plaży miejskiej w Śremie rozegrana będzie dziewiąta edycja turnieju Beach Rugby Śrem. Podobnie jak w poprzednich latach, w organizacji zawodów pomagać nam będą pomysłodawcy turnieju oraz reprezentanci naszego miasta, czyli RGB Śrem! W tym roku wydarzenie jest także mocno wspierane przez firmę reklamową Finito reklama.pl- agencja reklamowa, drukarnia.

“W rugby na piasku gra się trochę inaczej niż na trawie – w drużynie występuje pięciu graczy na boisku, oraz pięciu rezerwowych. Liczą się tylko przyłożenia, przy czym nie wolno dotykać piłki nogą. Wszystkie błędy i przewinienia rozgrywa się rzutem wolnym, nie ma też stałych fragmentów gry, jak młyny i auty, nie wolno walczyć o piłkę w przegrupowaniach. Drużyna przeciwna przy wznowieniach ustawia się w odległości 5 m. Gra się specjalną piłką, o lepszej przyczepności.”

Śremski Sport oraz Śremska Grupa miłośników gry w rugby (RGB Śrem) zaprasza wszystkich chętnych do oglądania zmagań śremskich rugbistów 29 czerwca na plażę miejską. Rozpoczęcie turnieju o godzinie 11.00.

Zgłoszenia drużyn przyjmujemy pod adresem mailowym –  rgbsrem@gmail.com, natomiast tutaj – REGULAMIN 2024ZGŁOSZENIE I OŚWIADCZENIE 2024

Kontakt – 506 329 861   ZAPRASZAMY!