Popularne techniki masażu, których z nich warto się nauczyć?

Zastanawiasz się nad wyborem zawodu lub przekwalifikowaniem? Ciekawym pomysłem może okazać się kurs masażu, który pozwoli na podjęcie pracy w SPA bądź w innym ośrodku o podobnym charakterze, albo rozpoczęcie własnej praktyki. Technik i rodzajów masażu jest jednak wiele. Co wybrać?

 

Szkoła masażu ma znaczenie

To, jaką szkołę wybierzesz, podejmując naukę masażu, ma niebagatelne znaczenie. Zdecydowanie warto postawić na placówkę znaną, działającą w kilku miastach oraz firmę z tej branży, która systematycznie się rozwija. Dokumenty, jakie otrzymasz po ukończeniu kursu, firmowane logo takiej szkoły, będą rozpoznawalne przez potencjalnych przyszłych pracodawców i klientów, co wzbudzi do Ciebie, jako absolwenta/absolwentki większe zaufanie. 

Możesz w związku z tym na początek wybrać np. kurs masażu twarzy w Centrum Szkoleniowym Trigger. Trigger jest szkołą oferującą kursy różnorodnych technik masażu w Warszawie i w innych dużych miastach na terenie całego kraju. 

Masaż twarzy, chociaż dotyczy ograniczonej powierzchni ludzkiego ciała, jest masażem szczególnym ze względu na wyjątkowo wrażliwą masowaną powierzchnię. Decydując się na taki kurs jako pierwszy spośród serii, nauczysz się masować precyzyjnie i delikatnie. Jeżeli chodzi o techniki związane z masażem całego ciała – nie ma to już aż tak dużego znaczenia, chociaż sposób oraz natężenie stymulacji poszczególnych punktów na ciele muszą być oczywiście odpowiednio dobrane.

Jakiego masażu całego ciała warto się nauczyć?

 

Wiele rodzajów masażu pochodzi z egzotycznego dla nas obszaru tzw. Dalekiego Wschodu. Obok masażu tajskiego czy masażu shiatsu chętnie wybierany jest np. kurs masażu ajurwedyjskiego w Centrum Szkoleniowym Trigger

Masaż ajurwedyjski jest masażem głęboko relaksującym, odprężającym, redukującym stres i napięcie. Polecany jest m.in. wspomagająco przy chronicznej bezsenności spowodowanej przepracowaniem, przemęczeniem, przeciążeniem stresem. Taki masaż niejednokrotnie wpływa korzystnie nie tylko na układ nerwowy, ale także na układ krążenia i inne. 

Indyjska ajurweda, podobnie jak inne „lokalne” systemy filozofii wschodniej, dąży przede wszystkim do regulowania i wyrównywania przepływu energii w organizmie oraz do szeroko pojmowanej harmonii. Masaż ajurwedyjski ma zatem takie zadanie w obrębie ciała konkretnej, masowanej osoby.

Masaże relaksacyjne

 

Do tej grupy masaży należy niewątpliwie wspomniany powyżej masaż ajurwedyjski. Swoich fanów zyskują jednak także inne, bardzo specyficzne rodzaje masażu, jak np. masaż czekoladą albo gorącymi kamieniami. A zatem warto może wybrać kurs masażu gorącymi kamieniami w Trigger, także posiadający właściwości relaksujące oraz rewitalizujące. 

Większość masaży orientalnych ma właśnie taki charakter, obok ich funkcji prozdrowotnych i innych, które w zależności od przyjętej techniki mają realizować określone cele. „Masaże orientalne” to zatem bardzo ogólna kategoria, dotycząca masaży jako „narzędzi wielofunkcyjnych”, mających wpływ na szereg czynników, w zależności od sposobu ich wykonywania.