Powitanie wiosny ze Śremskim Sportem w promieniach słońca

W minioną sobotę 13 kwietnia na Plaży Miejskiej sporo się działo. Powitanie wiosny ze Śremskim Sportem udało się na 100%.  Otwarcie festynu o godzinie 14.00 rozpoczął Burmistrz Śremu Adam Lewandowski, który zaprosił wszystkich do aktywnego spędzenia czasu przy amfiteatrze. Co tu dużo mówić, pogoda dopisała a frekwencja przekroczyła oczekiwania. Wozy straży pożarnej z OSP Pysząca. cieszyły się sporym zainteresowaniem i najmłodsi chętnie zapoznawali się z działaniem różnych specjalistycznych urządzeń, które mogli zobaczyć z bliska. Festyn wsparła również Komenda Powiatowa Policji w Śremie wraz z  policjantem Pyrkiem, który chętnie pozował do zdjęć z dziećmi.

Czas umilał koncert  Krzysia Przyjemskiego, który zagrał ulubione przeboje oraz aktywnie ćwiczył wraz chętnymi do zabawy. Dzieci miały do dyspozycji wiele atrakcji jak dmuchany, zamek, malowanie twarzy, bańki mydlane, przejście pod tyczką, spacer po klockach, wyścigi taczek oraz różne tory przeszkód, które cieszyły się sporym zainteresowaniem. Mali uczestnicy z uśmiechem na twarzy brali udział w licznych konkurencjach i z pewnością im czas mijał najszybciej.

Dzięki uprzejmości Mateusza Wojtasa do  dyspozycji pozostawała przez cały czas dla chętnych bezpłatna sauna i bala – Sauna Lodowiec.

Ciekawą atrakcją był zorganizowany przez Powiatowo-Miejski WOPR Śrem pokaz łodzi motorowodnych.

O ciepły poczęstunek zadbała Strefa Smaku.