Ostatnia kolejka 1 rundy Green Bike Ligi Halowej

W minioną niedzielę 7 stycznia rozegrano piątą kolejkę Green Bike ligi Halowej w Śremskim Sporcie. Była to ostatnia kolejka pierwszej Rundy. Dwa pierwsze mecze były meczami zaległymi z poprzednich kolejek. Ucho Prezesa podejmowało Futsal Radzewo, który przyjechał w okrojonym składzie i było to widać od samego początku. Ucho napierało i bez większych oporów piłka co chwilę znajdywała się w siatce Radzewa.  Wynik zakończył się rezultatem 5:1 dla Ucha Prezesa.  Drugi zaległy mecz rozegrał Znak Big Futsal z Proxicom. Znak na koniec pierwszej rundy umocnił swoje piąte miejsce bo rozegrał dobre mecze i zwycięstwa nad Proxicom 4:0 oraz w kolejnym meczu z Uchem Prezesa również 4:0 zbliżyły Znak o włos od 3 miejsca w tabeli. Jeśli utrzymają tempo może uda się na koniec rozgrywek być na podium. Zapowiada się ciekawie.

W zaplanowanych meczach na tą kolejkę Proxicom ( który jakoś grał w kratkę ) pokonał Ucho Prezesa windując wynik na tablicy wyników aż do 9:1. To chyba największe zwycięstwo jakie do tej pory było w lidze. Akurat w tym meczu gra układała się im sama. Składne akcje, dokładne podania i celne strzały owocowały tym, że co 2 minuty padał gol.  Choć nie obyło się też bez porażki ze wspomnianym wcześniej Znak Big Futsal 4:0 no i dość nieoczekiwanie doszło też do porażki Proxicomu z Mart-Trans 5:3. Czy to zmęczenie czy tez przeciwnik stylem gry wybił Proxicom z rytmu trudno zgadnąć niemniej to zespół Mar-Trans wyszedł z tego spotkania zwycięsko. Doceniono postawę gracza Proxicom, zdobywcę 4 bramek i MVP piątej kolejki został strzelec tej drużyny Mikołaj Sobiech.

Drużynie Mar-Trans jednak nie udało się utrzymać zwycięskiej passy i choć do przerwy w spotkaniu z Grzybek&Lipski  gra była wyrównana to później obie drużyny rzuciły się do gry z chęcią wygranej. Ostatecznie to Grzybek&Lipski zdobył punkty wygrywając 3:2.

W swoim ostatnim meczu Znaku Big Futsal z Grzybek&Lipski gra od początku była wyrównana i tym razem Znak musiał podzielić się wynikiem w zasłużonym na koniec remisem 2:2. MVP wśród bramkarzy został zawodnik Znaku Przemysław Walkiewicz.

W Kolejnych meczach piątej kolejki lider tabeli LKS Lubiatowo nie dał szans drużynie Hajmatu i naciskał do ostatniego gwizdka ustalając wynik na 7:2. W swoim drugim meczy LKS Lubiatowo już nie mógł sobie pozwolić na taka swobodę jak wcześniej bo Instal Partner okazał się wymagającym przeciwnikiem. Praktycznie na każdą bramkę padała odpowiedź ze strony drużyny przeciwnej i tak do przerwy jak i na koniec spotkania widniał remis. Zespoły podzieliły się wiec punktami bo na koniec było 4:4.

Dość mocno zaakcentował swoją przewagę Breding Center nad Futsal Radzewo ( które jak już wspomniałem grało w osłabieniu)  nie dając im pograć, a szybkie kontry przynosiły efekt. Wynik końcowy i zasłużony to 6:0 dla Breddingu Center, który tego dnia grał jak dawniej i również w meczu z Instal Partner nie dał zbyt pograć przeciwnikowi. Wynik 4:2 nad  Instalem , dał Breding Center awans z 3 na 2 miejsce w tabeli drużyn Green Bike Ligi na koniec pierwszej rundy.

Tabela z wynikami poniżej.

Zapraszamy wszystkich na Puchar Ligi, którego faza dająca awans do półfinału zostanie rozegrana w dniu 13 stycznia.