Powrót strefy saun 27 grudnia 2023 – zapraszamy!

Szanowni Klienci!
W dniu wczorajszym zakończyliśmy prace serwisowe w Strefie Spa. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że strefa wznowi swoją działalność w najbliższą środę.
Dziękujemy Wam za waszą cierpliwość i zapraszamy 27 grudnia o od godziny 16:00 na sauny w Śremskim Sporcie!

„Najczęstszymi usterkami w strefie spa z którymi zmagamy się w ciągu roku i które rozwiązuje zespół pracowników technicznych są grzałki piecy, klepsydry, wskaźniki, dochodzi także do awarii sterowników – przekaźników lub całych płyt sterujących.
Awarie te powodowane są głównie przez samych użytkowników – przede wszystkim przez polewanie kamieni w przypadku sauny suchej lub generatora pary w przypadku sauny parowej – zbyt dużą ilością wody. Awarii podlegają także czujki umieszczane w samej saunie, które są zakrywane lub zalewane wodą w celu podniesienia temperatury przez klientów.

Niestety ale te urządzenia nie mają funkcji informowania o wymaganym serwisie, który faktycznie obligatoryjnie nie jest wymagany. Po wielu latach eksploatacji wskazana jest wymiana niektórych elementów w tym elementów konstrukcyjnych, które tracą na skutek wysokich temperatur panujących w saunie. Trochę inny zakres prac wchodzi w serwisowanie łaźni parowej, tak dodatkowo oprócz czynności wymienionych powyżej wchodzi również odkamienianie kotła i sam serwis grzałek czy systemu generowania pary – które wykonywane są przez naszych pracowników.
Na dwumiesięczne wyłączenie strefy spa nałożyło się kilka tych elementów, które niestety nie były do przewidzenia w trakcie przerwy technologicznej odbywającej się w okresie letnim. Wymiany wymagały płyty główne i sterowniki poszczególnych saun. Ponadto w związku ze wzrostem awaryjności piecy w saunie suchej oraz generatora pary sauny parowej, zdecydowaliśmy się na ich całkowitą wymianę. Dodatkowo wymiany wymagał sufit w saunie suchej wraz z naprawą systemu wentylacji.

Czas oczekiwania na części zamienne oraz rozpoczęcie się tzw. sezonu saunowego, wydłużył okres napraw i spowodował, że byliśmy zmuszeni wyłączyć sauny do czasu wykonania wszystkich prac naprawczych. Najmocniej przepraszamy za utrudnienia, jednocześnie zapewniam, że robiliśmy wszystko aby okres napraw trwał jak najkrócej. Dziękujemy Wam za Waszą cierpliwość i zapraszamy 27 grudnia o od godziny 16:00 na sauny w Śremskim Sporcie!
Jednocześnie życzymy zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia!”

Kierownik obiektu sportowego
Krzysztof Lewandowski