Zimowa Olimpiada Przedszkolaków 2023

W dniu 7 grudnia 2023 r. w Śremskim Sporcie odbyła się Zimowa Olimpiada Przedszkolaków pod patronatem Burmistrza Śremu. Po oficjalnym otwarciu wszyscy startujący uczestnicy złożyli przyrzeczenie sportowe.

Po energetycznej rozgrzewce, którą prowadziły instruktorki strefy Fitness wszyscy byli gotowi do sportowych wyzwań na parkiecie hali sportowej. W olimpiadzie wzięło udział 20 przedszkoli z gminy Śrem, a w poszczególnych  konkurencjach sportowych uczestniczyło ponad 200 przedszkolaków. Sędziowie pilnowali aby konkurencje takie jak  tor przeszkód , pomocne elfy i na koniec przenoszenie prezentów sprawnie przebiegały a  na mecie mierzono czas aby wyłonić zwycięzców. Każdy maluch otrzymał świąteczne okulary, a czerwone czapeczki i nastrojowa muzyka wprowadziła wśród uczestników wyjątkowy nastrój, który sprzyjał sportowej rywalizacji fair play. Wszystko odbywało się przy głośnym dopingu zgromadzonych kibiców, rodziców, opiekunów jak i samych maluchów. Po zakończonych konkurencjach przedszkolaki z zapartym tchem obejrzały fantastyczny występ uczennicy Zespołu Szkół Technicznych Zofii Gruszki, która uraczyła wszystkich subtelnym pokazem artystycznym. W tym roku największą sprawnością okazały się maluchy z Oddziału Przedszkolnego w Bodzyniewie zajmując pierwsze miejsce.  Drugie miejsce wywalczyły dzieci z Przedszkola Kinderki. Trzecie miejsce na podium zajęło Przedszkole Zdolna Ferajna.

Dzisiejszego dnia wszyscy byli wygrani, a dzieci zostały obdarowane pamiątkowymi medalami i słodkimi upominkami. Wychowawcy grup na pamiątkę tego wydarzenia  otrzymali dyplomy z gratulacjami dla swoich podopiecznych.

W naszej galerii znajdziecie relację z tego wesołego wydarzenia.