2 Bieg z cyklu 2 Cross Śrem Grand Prix za nami!

W dniu 19 listopada odbył się już drugi bieg z cyklu „2 Cross Śrem Grand Prix” biegnij z duchem. Trasa tradycyjnie prowadziła po tych samych leśnych ścieżkach w okolicach śremskiego zalewu, a meta znajdowała się przy orliku w Psarskim. Spodziewaliśmy się jesiennych klimatów, jednakże pogoda nieźle nas zaskoczyła, najpierw padał śnieg, który później zamienił się w rzęsisty deszcz.  Na rozgrzewce i starcie  90 biegaczy przywitała zimowa aura i wyjątkowo wymagająca trasa, którą jeszcze utrudniły warunki atmosferyczne. Po zaciętej rywalizacji  wszyscy startujący bez kontuzji dotarli do mety, a wielu z nich zrobiła to z uśmiechem na twarzy. Pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła Marta Wojtkowiak przed Agnieszką Golak i Magdą Malewską-Kasprzak, a wśród mężczyzn najszybszy okazał się Mariusz Wawrzyniak, drugi był Maciej Kaminik, a trzeci Dominik Zieliński.

Dziękujemy Straży Miejskiej, OSP Śrem oraz uczniom Ekonoma i ZST Śrem za pomoc w organizacji, a biegaczom za liczny udział pomimo trudnych warunków atmosferycznych.

Już dziś zapraszamy gorąco na kolejny bieg, który odbędzie się 25 lutego 2024r. a przy okazji przypominamy, że w całym cyklu Grand Prix będziemy oprócz klasyfikacji open nagradzać statuetkami będziemy także w kategoriach wiekowych.

Tutaj znajdziecie – Wyniki Biegu.