I Śremski bieg historyczny w Muzeum

Tyle słońca w Naszym mieście:) W niedzielę 17 września w Muzeum Śremskie wystartował I Bieg Historyczny. Przeszło 80 uczestników pokonało dystans 5 km.
W dniach 16-17 września 2023 odbywały się dni profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień w Śrem gmina a nasz bieg był częścią tych dni.

Zwycięzcą został Mateusz Filipiak z KS Hades Poznań, drugie miejsce wywalczył Szymon Jackowiak reprezentujący Runner’s Power a trzeci na mecie zameldował się Mikołaj Handke z UKS Jedynka Gostyń. Wśród pań pierwsza trojka to Agnieszka Golak (Runner’s Power), Martyna Chraniuk (Poznań) i Aleksandra Matkowska(Pyszczki Zbrudzewo).

Projekt realizowany był w ramach gminnego programu profilaktyku i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii na rok 2023.
Każdy uczestnik po skończonym biegu został nagrodzony medalem , a najlepsi biegacze stanęli na podium ze statuetkami.
Dziękujemy Strefa Smaku za pyszną pomidorówkę ,która czekała na każdego uczestnika, a także OSP Śrem, OSP Dalewo, Policji Śrem, Straży Miejskiej  oraz uczniom z ZST w Śremie za pomoc przy zabezpieczeniu trasy
Wyniki biegu znajdziecie tutaj  : WYNIKI

Wielkie brawa dla wszystkich biegaczy !!