1 ŚREMSKI BIEG HISTORYCZNY – 17.09.2023

Mamy małą niespodziankę dla tych co lubią aktywie spędzać czas, a zwłaszcza dla tych co lubią biegać. Śremski Sport wraz z Muzeum w Śremie zorganizują w dniu 17 września br. „1 ŚREMSKI BIEG HISTORYCZNY” na dystansie 5 km. O tym, że jest to data historyczna to pewnie wszyscy wiedzą, ale dla przypomnienia w 1939 roku  Związek Sowiecki zbrojnie zaatakował Polskę. Start, meta oraz biuro zawodów będą znajdować się przy śremskim muzeum, gdzie w ten weekend odbywać się będzie wydarzenie „Tyle słońca w naszym mieście”. W biegu nagrodzimy oczywiście najszybszych biegaczy i najszybsze biegaczki w klasyfikacji open, a także w 4 kategoriach wiekowych, a szczegóły znajdziecie w regulaminie. Dla tych co w  czasie biegu lubią się dobrze bawić Muzeum w Śremie przygotowało nagrody za najlepsze przebranie historyczne. Przebranie może dotyczyć dowolnego okresu historycznego najważniejszy jest pomysł i jego wykonanie. Liczymy na Was, że zaskoczycie nas swoimi pomysłami.

Uruchomiliśmy już zapisy internetowe, wpisowe to tylko symboliczne 10 zł. Limit uczestników to 150 biegaczy, a trasa będzie prowadzić ulicą Mickiewicza, Wiosny Ludów i Krótką a także wałem i promenadą nad rzeką Wartą.

W dniach 16-17 września 2023 odbędą się dni profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień w Gminie Śrem, a nasz bieg jest częścią tych dni.

Projekt realizowany jest w ramach gminnego programu profilaktyku i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii na rok 2023.

Szykujcie formę i stroje widzimy się 17 września.

Poniżej znajdziecie zapisy, listę startową i regulamin:

ZAPISY

LISTA STARTOWA

REGULAMIN