Sztafeta pływacka po Warcie – 100 km dla Alicji.

 W 20 godzin przepłynęli 100-kilometrową trasę rzeką Wartą. 

Sztafeta pływacka składająca się z 12 pływaczek i pływaków wyruszyła w piątek 29 lipca o godz. 18:00  z miejscowości Sławsk. Po 20 godzinach (czyli płynęli całą noc oraz prawie cały dzień) zameldowali się o godzinie 16:20 w Śremie na przystani Mariny. Pomimo zmiennych warunków atmosferycznych (burzy, silnego wiatru) uczestnicy sztafety dawali z siebie wszystko i osiągnęli swój cel.

Od mostu kolejowego w Solcu pływakom towarzyszyli biegacze ze Stowarzyszenia Runners Power. Pokonali oni dystans 30 km wzdłuż rzeki Warty. Na całej trasie dopingowali pływaków, a na mecie utworzyli szpaler dla uczestników sztafety pływackiej, którzy wychodzili z wody po zakończeniu 100 kilometrowego wyzwania.

Sztafeta pływacka tym roku płynęła dla Alicji, która w wieku 3 lat zachorowała na nowotwór złośliwy móżdżku: Medulloblastoma. Od operacji trwa walka o zdrowie i życie Alicji. Ma problemy ze słuchem, wzrokiem, z hormonami. Do dnia dzisiejszego Alicja samodzielnie nie chodzi. Dzięki intensywnej rehabilitacji widoczne są postępy, jednak do pełnej sprawności, chociażby chodzenia, jeszcze bardzo długa droga.

Cały dochód z festynu zorganizowanego na mecie sztafety w śremskiej marinie oraz z wcześniejszych aukcji został przekazany na leczenie Alicji.

Organizatorem sztafety był Miejsko-Powiatowy Oddział WOPR Śrem, a nam miło że mogliśmy uczestniczyć w tej akcji.