II OLIMPIADA BEZ GRANIC

W niedzielę mieliśmy zaszczyt gościć na naszej hali sportowej najdzielniejsze dzieci z Gminy Śrem wraz z ich rodzicami. Stowarzyszenie Pomocna Dłoń wraz z Śremskim Sportem, Gminą Śrem, Runner’s Power oraz wolontariusze drugi raz spotkali się by przeprowadzić Olimpiadę bez granic pod patronatem Burmistrza Śremu. II Olimpiada to forma różnych konkurencji dostosowanych do dzieci z niepełnosprawnościami.

Opis konkurencji :

  1. Zachowaj równowagę- zadanie polega na przejściu po ciągu stepów, ustawionych na różnej wysokości.
  2. Wyścig „bez jaja”- zadanie polega na przebiegnięciu określonego dystansu slalomem z piłeczką umieszczoną na łyżce
  3. Bieg w „czapeczce”- zadanie polega na przebiegnięciu określonego dystansu w specjalnym nakryciu głowy
  4. Zdmuchnij worek- zadanie polega na zdmuchnięciu trzech woreczków umieszczonych na specjalnych pachołkach
  5. Stań na linii mety- zadanie polega na przejściu określonego dystansu z zamkniętymi zatrzymaniu się jak najbliżej linii mety
  6. Złap piłeczkę- zadanie polega na złapaniu jak największej ilości piłeczek toczących się po stole
  7. Memo lub puzzle- zadanie polega na połączeniu w pary określonej liczby obrazków (memo) lub ułożeniu obrazka (puzzle)

Jednocześnie poza konkurencjami było bardzo dużo innych atrakcji przygotowanych dla tych wspaniałych dzieci: m.in.: malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki, balonikowe zwierzaki, przejście w tunelu, kolorowe postacie z bajek, kawiarenka, strefa z książeczkami, spotkanie ze strażą pożarną, policją oraz z Michałem Żylińskim Para-Cycling. Dodatkowo rodzice mogli zapoznać się z ofertą zaproszonego sklepu medycznego, ale przede wszystkim była to piękna możliwość zapoznania się z innymi rodzicami i dziećmi. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za pełną zaangażowania postawę podczas wykonywania konkurencji. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, sponsorom którzy tworzyli atmosferę tego wydarzenia. Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom. Było dużo dobrej zabawy, a każdy uśmiech dzieci powoduje w nas chęć działania i współtworzenia takich wydarzeń. Do zobaczenia za rok!

fot. dzięki uprzejmości Tydzień Ziemi Śremskiej