Kask rowerowy – niezbędne wyposażenie każdego rowerzysty

Kolarstwo lub inny sport rowerowy, uprawiany zawodowo czy traktowany jako hobby, powinien być przede wszystkim bezpieczny. Zapaleni rowerzyści powinni zgromadzić podstawowy zestaw akcesoriów, które zapewnią komfort na każdej trasie. Kark rowerowy jest obowiązkowym elementem wyposażenia. Jak wybrać taki, który zagwarantuje niezbędną ochronę?
Kolarstwo lub inny sport rowerowy, uprawiany zawodowo czy traktowany jako hobby, powinien być przede wszystkim bezpieczny. Zapaleni rowerzyści powinni zgromadzić podstawowy zestaw akcesoriów, które zapewnią komfort na każdej trasie. Kark rowerowy jest obowiązkowym elementem wyposażenia. Jak wybrać taki, który zagwarantuje niezbędną ochronę?

Niekwestionowany strażnik bezpieczeństwa
Dobrej jakości kask powinien być nieodłącznym elementem rowerowego wyposażenia. Z badań wynika, że użytkowanie go na trasie zmniejsza ryzyko urazu głowy nawet o 85 procent. Nie trzeba wspominać, że kaski rowerowe męskie chronią najważniejszy organ – czyli mózg, co ma kluczowe znaczenie przy zderzeniu z innym obiektem. Nie trzeba być zawodowym kolażem, by doświadczyć incydentu na drodze. Dobrze dobrany kask ochroni przed siłą uderzenia, bez względu na to, czy będzie krawężnik, czy auto jadące z dużą prędkością.

Zdolności wentylacyjne
Wybierając kask, należy zwrócić uwagę na to, czy materiały, z których jest wykonany, zapewnią odpowiednią wentylację. O zdolności przedmiotu będzie świadczyć ilość i wielkość otworów umieszczonych na jego powierzchni.

W kwestii wentylacji warto wspomnieć również o wyściółce znajdującej się wewnątrz kasku. To dzięki niej przedmiot leży „miękko” na głowie, wpływając na komfort jazdy. Wyściółka powinna być wykonana z materiałów antybakteryjnych i sprawnie odprowadzać pot. Kolejną jej zaletą jest możliwość odpięcia – materiał bezpośrednio przylegający do głowy powinien być poddawany regularnej pielęgnacji.

Waga a komfort jazdy
Osoby, które poruszają się rowerem w celach rekreacyjnych lub wykonują krótkie trasy po mieście, nie muszą przykładać dużej uwagi do ciężaru kasku. Kwestia ta będzie niezwykle istotna w przypadku rowerzystów uprawiających ten sport zawodowo. Im mniejsza waga kasku, tym większy komfort jazdy. Standardowa waga kasku rowerowego waha się między 300 a 400 gramów, jednak ciężar profesjonalnych modeli oscyluje wokół 200 gramów.

Kaski rowerowe w www.tri-magic.pl
Oferta kasków rowerowych jest bardzo rozległa, dlatego warto zaopatrzyć się u sprawdzonego sprzedawcy. W sklepie tri-magic.pl znajdują się profesjonalne kaski rowerowe męskie, przeznaczone do sportów wyczynowych i nie tylko. Spośród produktów marki BBB można wybrać modele o zaawansowanej, wzmocnionej konstrukcji i doskonałych właściwościach wentylacyjnych. Możliwość regulacji wysokości i obwodu kasku to kolejne zalety.

Tri-magic.pl – sportowy partner dla wymagających
Każdy sport wymaga solidnego wyposażenia. Chcąc zmaksymalizować swoje osiągi, warto sięgnąć po produkty ze sklepu tri-magic.pl, w którym znajdują się sprzęty, akcesoria, odzież i obuwie renomowanych marek, dedykowanych takim dyscyplinom, jak pływanie, jazda na rowerze, bieganie czy triathlon.

W ofercie jest również wypożyczalnia pianek triathlonowych, które można przetestować w sportowej rywalizacji przed podjęciem decyzji o zakupie własnego modelu. Jakość, solidne wsparcie i fachowe doradztwo – sklep internetowy tri-magic.pl to godny zaufania partner w sportowych wyzwaniach.