Olimpiada bez granic – za nami.

10 kwietnia 2022 w Śremskim Sporcie odbyła się „Olimpiada bez granic”. To była wspólna inicjatywa  Pomocna Dłoń w Śremie , Runner’s Power i Śremski Sport przy pomocy Zespół Szkół Ekonomicznych w Śremie.

W olimpiadzie wzięły udział dzieci z niepełnosprawnościami w wieku 3-12 lat. Konkurencje oraz dodatkowe atrakcje były urozmaicone i dostosowane dla różnych rodzajów niepełnosprawności uczestników. Każdy z małych uczestników otrzymał pakiet startowy, a w nim koszulkę, różne gadżety, słodycze oraz medal i dyplom uznania.

Konkurencje w trakcie olimpiady to:
1.Stań na linii mety
2.Kolorowe Memo
3.Rzut do celu
4.Wyścig bez jaja
5.Bieg w czapeczce
6.Złap równowagę

Dodatkowe atrakcje z których korzystały dzieci to: malowanie twarzy, kręcenie balonów, kolorowanie żółwika, a także mogły poczęstować się smakołykami. „Olimpiadę bez granic” otworzył zastępca burmistrza Pan Bartosz Żeleźny. Po wysłuchaniu hymnu Polski i zawieszeniu flagi olimpijskiej zebrane dzieci i ich rodzice, mogli zapoznać się z konkurencją, która jest rozgrywana na paraolimpiadach – Boccią. Prezentację tej dyscypliny przeprowadzili goście z Stowarzyszenia Sportowo–Rehabilitacyjnego „START” w Poznaniu.

W trakcie olimpiady dzieci odwiedzili również śremscy strażacy, którzy pokazali cały strój strażaka i opowiedzieli o swojej pracy, a na zakończenie wszyscy zrobili sobie wspólne zdjęcie.

To była bardzo udana zabawa, a uśmiech naszych Zawodników – bezcenny. Do zobaczenia wkrótce!