Biegacze Runner’s Power trenują w Śremskim Sporcie.

Biegacze ze Stowarzyszenia Runner’s Power jak co roku zimą przygotowują swoją formę w Śremskim Sporcie. Zimowe treningi prowadzone są przez instruktorów Śremskiego Sportu, w tym roku prowadzącym jest Patryk Klupś. Zajęcia te mają formę treningów wzmacniających – koncentrujących się na ćwiczeniach siłowych ze sprzętem oraz izometrycznych na sali do sportów walki, ponadto plan treningowy ma za zadanie poprawę mobilności biegaczy.
„Na zajęciach poza poprawą siły i wytrzymałości poprawiamy jakość naszego biegania, mechanikę ruchu, technikę – dodatkową korzyścią jest zmniejszenie prawdopodobieństwa kontuzji, przeciążeń w czasie sezonu – mocniejszy mięsień lepiej znosi obciążenia, lepiej stabilizuje stawy. Wykonujemy ćwiczenia, które wzmacniają mięśnie pośladkowe (kluczowe przy bieganiu, od nich zaczyna się ruch kończyny), obręcz barkową (bo od ruchu ramienia zaczyna się mechanika ruchu), mięśnie brzucha (bo to dzięki nim energia z pracy, którą wykonają ręce, może przenieść się na kończyny dolne). Taka kombinacja nam się nie nudzi 🙂 A dobre ćwiczenia to nie te, które ładnie wyglądają na obrazku, tylko te, które przynoszą oczekiwane rezultaty.” – komentuje prezes stowarzyszenia RP’ Ryszard Mitmański.

Zapraszamy też inne kluby i ekipy sportowe z różnych dyscyplin do Śremskiego Sportu na zajęcia przygotowawcze i ogólnorozwojowe.