Totem zbliżył się do Breeding Center – relacja z weekendu GB Ligi halowe!

W hicie Ekstraligi Totem pokonał 5:2 Breeding Center i dzięki temu obrońca tytułu zmniejszył stratę do lidera z pięciu punktów do dwóch. Porażki doznała także prowadząca w I lidze Amarena, a na czele II ligi niezmiennie Whisky Shop.

GREEN BIKE EKSTRALIGA

Wszystkich kibiców śremskiej „halówki” najbardziej interesował rewanż Totemu z Breeding Center. Dostarczył on spodziewanych emocji, ale tylko w pierwszej połowie. Totem prowadził 2:0, ale lider Ekstraligi zdołał przed przerwą odrobić straty. Druga połowa należała już do Totemu, który zaaplikował rywalom trzy gole nie tracąc żadnego i wygrał 5:2. W drugim meczu obrońca tytułu rozgromił aż 14:0 PHU Majorczyk, a Breeding Center pokonał 4:1 Optico. Walka o mistrza zapowiada się więc bardzo ciekawie. Sześć punktów dopisał też Adam oil, który umocnił się tym samym na trzecim miejscu, bo SBL zremisował 1:1 z Optico. W dolnej części tabeli maleją szanse na utrzymanie PHU Majorczyk i Śremskich Fanatyków. Ciekawa będzie rywalizacja o uniknięcie gry w barażach.

I LIGA

Drugiej w sezonie porażki doznał lider I ligi. Piłkarze Amareny przegrali bowiem 3:5 z KS Roda Radzewo. Szansy na znaczne zmniejszenie straty nie wykorzystał Jarograf, który dopisał dwa punkty za remisy z PHU Fiedler i Niesłabinem. Amarena może jeszcze zwiększyć tą przewagę, bo ma zaległy mecz z Instalatorem, który przełożył swoje sobotnie spotkania. Po zwycięstwach nad Kalejorzem (3:1) i KS Rodą (2:1) na trzecie miejsce awansowało Ostrowo. Trwa czarna seria piłkarzy TFP Kórnik, którzy znów schodzili z parkietu pokonani. Tym razem nie sprostali oni Białej Mewie i PHU Fiedler.

II LIGA

W II lidze na czele umocniła się ekipa Whisky Shop. Z Mar-Transem przegrywała ona już 0:2, ale zdołała pokonać rywali 5:4. Łatwej przeprawy lider nie miał też z Kawczem, ale wygrał 3:0. Na pozycji wicelidera umocnili się Ciachowscy, którzy szczęśliwie ograli 1:0 Ucho Prezesa, a także otrzymali trzy punkty za walkower z Malibu. Zespół ten nie stawił się po raz kolejny i tym samym zostaje wykluczony z ligi. W końcu jak smakuje zwycięstwo przypomniała sobie ekipa Turtlesów, która niespodziewanie pokonała 3:2 Mar-Trans, by potem przegrać 1:5 z Ucho Prezesa.II LIGA