Street Workout Grand Prix 2017 – I

Sobotnie zawody Street Workout GP I, o puchar Burmistrza Śremu, które odbyły się na placu do Street Workout-u znajdującego się przy plaży miejskiej w Śremie mimo deszczowej i wietrznej pogody zgromadziły aż 13 zawodników oraz sporą grupę kibiców. Odbywające się od trzech lat SW GP czyli letni test “siły, sprawności  i wytrzymałości” to cykl zawodów siłowo-sprawnościowych w skład których, w obecnej edycji wchodzą trzy cykle.W tym roku ponownie patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Śremu Adam Lewandowski, a my przygotowaliśmy dla zawodników test składający się z 4 stacji. Podczas pierwszej edycji do pokonania były następujące ćwiczenia:

  • pompki klasyczne
  • podciąganie na drążku
  • pompki (dipy) na poręczach
  • wznosy stóp do drążka

Zawody mają na celu wyłonienie najsilniejszego i najsprawniejszego zawodnika biorącego udział w poszczególnych cyklach GP.Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali przedstawiciele Śremskiego Sportu Krzysztof Lewandowski oraz Patryk Klupś, natomiast w skład ekipy sędziowskiej wchodzili także Artur Jaworski oraz Wojciech Czopik przedstawiciele grupy “Pure Workout” (działająca na terenie Śremu grupa trenująca “street workout” – najczęściej można spotkać ich na placu w Parku Odlewników)

Fundatorami nagród dla zwycięzców byli :Gmina Śrem, Firma Malibu Marcin Dębski, Firma 77sport oraz Śremski Sport Sp. z o. o. Poniżej prezentujemy wyniki oraz zapraszamy do obejrzenia zdjęć z sobotnich zawodów.

Kolejne zawody z cyklu SW GP 2017: 29.07; 26.08

Legenda: I konk. – pompki klasyczne, II – podciąganie na drążku, III – pompki szwedzkie, IV – wzniosy stóp do drążka

Miejsce Imię i nazwisko

Ilość poprawnie wykonanych ćwiczeń

I

II III

IV

1. Michał Kasprzak

62

22 37

25

2. Michał Antczak

49

22 29

28

3. Błażej Górczyński

88

14 32

23

4. Patryk Musielak

60

18 45

19

5. Wojciech Wojciechowski

86

19 36

16

6. Bartłomiej Kosicki

43

17 31

23

7. Damian Chybki

52

20 25

18

8. Miron Marcinkowski

44

18

27

20

9. Marek Człapa

41

15 29

22

10. Marcin Napierała

57

14 23

15

11. Mateusz Michałowski

36

15 23

14

12. Dawid Adamczak

40

15 21

8

13. Jakub Szczaniecki

38

8 15

9

 

 

Miejsce Imię i nazwisko

Ilość punktów w poszczególnych konkurencjach

Suma punktów
I II III

IV

1. Michał Kasprzak

23

30 26 26

105

2. Michał Antczak

13

30 15 30

88

3. Błażej Górczyński

30

13 20 23

86

4. Patryk Musielak

20

20 30 15

85

5. Wojciech Wojciechowski

26

23 23 11

83

6. Bartłomiej Kosicki

9

18

18 23

68

7. Damian Chybki

15

26 11 13

65

8. Miron Marcinkowski

11

20

13

18

62

9. Marek Człapa

7

15 15 20

57

10. Marcin Napierała

18

13 9 9

49

11. Mateusz Michałowski

3

15 9 7

34

12. Dawid Adamczak

5

15 7 4

31

13. Jakub Szczaniecki

4

11 5 5

25