Skoki spadochronowe w tandemie – także dla Ciebie!

Do wzięcia udziału w skoku spadochronowym wcale nie trzeba uczestniczyć w drogim i czasochłonnym szkoleniu. Dzisiaj, gdy można korzystać ze skoków tandemowych, praktycznie każdy może spełnić swoje marzenia o locie w przestworzach.

Skoki spadochronowe to dla wielu z nas marzenie, które wydaje się niemożliwe do spełnienia. Jednak za sprawą skoków tandemie można zrealizować je wyjątkowo łatwo. Skoki spadochronowe tego rodzaju odbywają się w dwójkę z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu.

W wydarzeniu biorą udział instruktor spadochroniarstwa posiadający na swoim koncie tysiące podobnych skoków, a także pasażer, który zasadniczo nie musi mieć żadnego doświadczenia w tym zakresie. Razem połączeni są uprzężą tandemową, dlatego dla pasażera to niesamowita okazja, aby przeżyć skok bez żadnych wcześniejszych przygotowań, które muszą przechodzić skoczkowie spadochronowi.

Kto może skorzystać ze skoków w tandemie?

Są one przeznaczone praktycznie dla każdego, kto chciałby przeżyć fantastyczną przygodę. Do wzięcia udziału w skoku tandemowym nie potrzeba żadnych szkoleń, nie trzeba posiadać własnego sprzętu czy też przechodzić badań lekarskich. Jedyne przeciwwskazania dotyczą wysokiej wagi (powyżej 115 kilogramów), a także wybranych schorzeń, na przykład epilepsji, ostrej niewydolności układu oddechowego i krążenia, chorób kręgosłupa, wrodzonej łamliwości kości.

Aby wziąć udział w skoku spadochronowym w tandemie, konieczne jest wcześniejsze wykonanie rezerwacji – można zrobić to przez internet. Ośrodki organizujące skoki oferują też możliwość wykupienia skoków na prezent w formie voucherów upominkowych.

Swobodne spadanie – podniebny zastrzyk adrenaliny

Samo uczestnictwo w skoku spadochronowym od razu podnosi adrenalinę, ale można poczuć ją na maksymalnym poziomie podczas jednego, szczególnego momentu, a mianowicie swobodnego spadania. Tym terminem określa się okres rozpoczynający się od wyskoku z lecącego samolotu, natomiast kończący się na otwarciu czaszy spadochronowej. To właśnie wtedy spada się w kierunku ziemi bez żadnych ograniczeń z prędkością rzędu 200 kilometrów na godzinę – to jedyna tego rodzaju okazja, aby bezpiecznie doświadczyć uczucia swobodnego spadania w przestworzach.

Czas swobodnego spadania zależny jest od wysokości wyskoku. W przypadku skoków tandemowych z 3000 metrów trwa on przez 30 sekund, natomiast przy wyższym skoku, z wysokości 4000 metrów, można przygotować się na 60 sekund niesamowitej zabawy.

Ile kosztują skoki tandemowe?

To wydatek od około 550 złotych do 700 złotych zależnie od wysokości wyskoku. Można również zdecydować się na dokupienie usługi wideofilmowania, aby uzyskać wyjątkową pamiątkę ze swojego podniebnego wyczynu. Jest to koszt około 250 złotych. Klienci ośrodków organizujących skoki spadochronowe oferują również swoim klientom atrakcyjne rabaty, dzięki którym można zapłacić jeszcze mniej.

Jeżeli chcesz doświadczyć wyjątkowych emocji podczas skoków tandemowych, skorzystaj z usług Certyfikowanego Ośrodka Szkolenia Lotniczego „Skydive” działającego we Włocławku. Zajmuje się on organizacją skoków tandemowych i szkoleń AFF dla tych, którzy chcą zacząć nauczyć się skakać samodzielnie.