Relacja z oficjalnego zakończenia oraz baraży HLPN 2018/2019

26 kwietnia mieliśmy zaszczyt oficjalnie zakończyć rozgrywki Halowej Ligi Piłki Nożnej w sezonie 2018/2019 i tym samym podsumować jej przebieg i końcowe wyniki. Dla wszystkich drużyn zostały przygotowane dyplomy w ramach podziękowań za uczestnictwo w rozgrywkach, natomiast pierwsze trzy drużyny otrzymały puchary, medale oraz bony podarunkowe. Dla pierwszych dryżyn z każdej ligi została przekazana nagroda pieniężna. Dodatkowo zostały przewidziane nagrody indywidualne dla najlepszych bramkarzy i strzelców z każdej ligi w postaci statuetek oraz bonów. Całe podsumowanie prowadziła Pani Grażyna Matysiak, kierownik obiektu i Prezes Śremskiego Sportu, Pan Daniel Cicharski oraz koordynator wydarzenia, Krzysztof Lewandowski wraz z pomocą Roberta Słowińskiego. Dla gości przygotowano poczęstunek, który zapewniła kawiarnia MESA. Poniżej przedstawiamy tabele wyników oraz nazwiska nagrodzonych bramkarzy i strzelców.

Najlepszy strzelec: Mateusz Michałowski
Najlepszy bramkarz: Krystian Bręgiel

Najlepszy strzelec: Karol Idkowiak
Najlepszy bramkarz: Piotr Paul

Najlepszy strzelec: Mateusz Pietrowski
Najlepszy bramkarz: Mateusz Dziubałka

27 kwietnia czekały nas jeszcze baraże, które decydowały o awansie lub spadku drużyn z lig. Baraże rozpoczął mecz Optico z Niesłabinem. Pierwsza połowa była wyrównana z niewielką przewagą pressingu zawodników z Niesłabina. Mimo szczerych chęci i woli walki Niesłabin nie zdołał wygrać z Optico i przegrali wynikiem 1:3. W meczu ŚF Crew i Instalatora brakowało celnych strzałów po stronie tych drugich, natomiast Fanatycy wykorzystali każdą okazję, dzięki czemu zapewnili sobie utrzymanie w Extralidze z wynikiem 2:0. Mecz Białej Mewy i Kawcza był sporym zaskoczeniem zarówno dla sędziów jak i widowni. Do pierwszej połowy Kawcze utrzymało bezbramkowy remis, ale widocznym było, że to Biała Mewa ma przewagę w stwarzaniu sytuacji podbramkowych. W drugiej połowie dopiero po kilku minutach bramkę zdobył bramkarz Białej Mewy po strzele przy ziemi blisko słupka. Kiedy wszyscy myśleli już, że Biała Mewa utrzyma swoje miejsce w I lidze, niespodziewanie w ostatnich minutach stracili pierwszą bramkę, a zaraz po niej po błędzie stracili drugą i przegrali mecz wynikiem 1:2. Sędzia główny nie zauważył faulującego zawodnika z Kawczy przez co Biała Mewa straciła swoją pierwszą bramkę co wprowadziło zamieszanie w drużynie i prawdopodobnie to doprowadziło do ich spadku. Najbardziej ekscytującym meczem okazał się mecz TFP Kórnik oraz MAR-TRANS. Do pierwszej połowy prowadziła drużyna z I ligi 1:0, ale w drugiej połowie udało się rywalom nadgonić stracone bramki i wyrównać mecz 3:3, przez co doczekaliśmy się rzutów karnych. Wszystkie strzały w karnych okazały się celne, natomiast mimo braku bramkarza, zawodnik MAR-TRANS w 4. serii rzutów zdołał zmienić kierunek lotu piłki i ta ostatecznie uderzyła w słupek przez co nie udało się trafić w światło bramki. W ten sposób drużyna MAR-TRANS awansowała do I ligi.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom oraz kibicom za zainteresowanie ligą i zapraszamy na rozgrywki w przyszłym sezonie!

Relacje z Green Bike Extraligi, a także I i II ligi dostępne również na portalu  http://fujigol.naszsrem.pl/