II edycja Testu siły i wytrzymałości – 25 lipca

W sobotę 25 lipca, podczas imprezy Beach Party ze Śremskim Sportem odbył się drugi z cyklu 4 testów siły, sprawności i wytrzymałości. Zawody jak poprzednio przeprowadzone zostały na placu do Street Workout’u, który usytułowany jest Plaży miejskiej w Śremie. W zawodach wystartowało 12 zawodników a najlepszy okazał się ponownie Wojtek Wojciechowski, drugi był Patryk Kasprzak a trzecie miejsce zajął Michał Twardowski. Fundatorami nagród dla zwycięzców byli Restauracja Tropicana, Firma Malibu Marcin Dębski, Firma 77sport – odżywki i suplementy Śrem oraz Śremski Sport Sp. Z o. o.

fot. FOTOEVENT
fot. FOTOEVENT

Test ten składał się z 4 „stacji”, podczas których 12 zawodników zmagało się z następującymi ćwiczeniami:

 • Pompki na poręczach.
 • Unoszenie nóg leżąc na ławce skośnej.
 • Przechodzenie po „drabince” wisząc.
 • Wyciskanie odważnika kulowego ( kettlebell ) nad głową.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów pieczę sprawował Marcin Dębski sędzia główny ( instruktor sportów siłowych) oraz Krzysztof Lewandowski, który z ramienia organizatora pilnował czasu oraz nad punktacji.

Zawodnicy na pokonanie prób mieli po 1 minucie, poza ostatnią gdzie odważnik kulowy unoszony był tak długo jak starczyło na to siły zawodnikowi, zarówno lewą jak i prawą ręką. Suma powtórzeń ze wszystkich konkurencji dawała wynik końcowy.

Tym razem dogrywka nie była potrzebna ponieważ zwycięzca nie pozostawił złudzeń pozostałym zawodnikom uzyskując wynik 321 powtórzeń !!!  Pozostali zawodnicy prezentowali się następująco:

Poniżej prezentujemy punktację:

 1. Wojciechowski Wojtek – 321 powtórzeń
 2. Patryk Kasprzak – 279 powt.
 3. Michał Twardowski – 275 powt.
 4. Marcin Tomczak – 273 powt.
 5. Miron Marcinkowski – 272 powt.
 6. Aleksander Łagoda – 270 powt.
 7. Michał Kasprzak – 265 powt.
 8. Marcin Nawrot – 215 powt.
 9. Piotr Grześkowiak – 207 powt.
 10. Marcin Ubowski – 184 powt.
 11. Marcin Dolatowski – 167 powt.
 12. Andrzej Siejek – 119 powt.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, gratulujemy wyników oraz zapraszamy na kolejna edycję która odbędzie się 22 sierpnia.

fot. FOTOEVENT
fot. FOTOEVENT
fot. FOTOEVENT
fot. FOTOEVENT