Endomondo, jest to aplikacja na urządzenia mobilne skierowana do osób uprawiających sport. Umożliwia rejestrowanie min. trasy i czasu treningu oraz prędkości i ilości spalanych kalorii podczas ćwiczeń. Aplikacja ta posiada szeroką gamę sportów do wyboru, od biegania, jazdy na rowerze po nurkowanie czy pilates.

device-tracker.77f9686f44db1cfa0ee1dbc523421b90Aby korzystać z aplikacji Endomondo najpierw powinniśmy ją pobrać ze sklepu z aplikacjami (Endomondo jest dostępne na telefonach z systemem Android, iOS oraz Windows Phone).

Po zainstalowaniu oraz uruchomieniu aplikacji pojawi nam się pulpit do logowania oraz do rejestracji. Zarejestrować się możemy wykorzystując swoje konto facebook, google lub używając po prostu naszego maila.

Zanim zalogujemy się do głównego pulpitu aplikacji, pojawi się informacja o konfiguracji trenera audio. Na chwilę obecną nie jest to dla nas istotne. Klikamy “zapytaj później”.

Pojawia nam się główny pulpit aplikacji, a na nim następujące informacje: czas, dystans, tempo, dyscyplina sportu, trening (wybierz cel). Naciskamy na opcje, które znajdują się po lewej stronie o góry ekranu. Tam wybieramy “rywalizacje” oraz wyszukujemy “wyganiamy jesienną depresję na sportowo”.