Co ubrać na jesienną wycieczkę rowerową?

Za oknem już jesień, a wraz z nią dni są coraz krótsze i… chłodniejsze. Wielu ludzi rezygnuje więc z jazdy rowerem, jednoślady trafiają do piwnic i garaży. Jeśli nie należysz do tej grupy, pamiętaj o odpowiednim ubiorze i nadal ciesz się szaleństwem na dwóch kółkach!

Ochrona przed chłodem i wiatrem

Nie warto rezygnować z wycieczek rowerowych tylko dlatego, że na zewnątrz się ochłodziło – jazda na rowerze jesienią i zimą potrafi dostarczyć zapierających dech w piersiach przeżyć! Pomoże nam także zachować formę i sylwetkę. Jednak by móc w pełni cieszyć się jazdą na rowerze, musimy pamiętać o doborze ubioru odpowiedniego do pogody.

Przede wszystkim zadbajmy, by było nam po prostu ciepło. Żeby nie odmarzły nam uszy, pod kask ubierzmy czapkę lub opaskę – świetnie ochronią nas przed podmuchami wiatru, a także przed mrozem.

Warto nie zapominać także o rękawiczkach zimowych. Letnie i cienkie rękawiczki bez palców zupełnie nie nadają się do jazdy w niższych temperaturach – po 15-20 minutach palce skostnieją na skutek działania pędu powietrza. Dlatego warto zaopatrzyć się w specjalne zimowe modele, dzięki którym komfort jazdy wzrośnie niewyobrażalnie!

Niestraszne nam zimno i słota!

Cyclist standing in front of a path of the forest with a copy space on your right

Przy jesiennych słotach i zimowym mrozie kluczowym elementem stroju rowerzysty stają się też ocieplane spodnie z membraną. Wybierzmy te wykonane w technologii termoaktywnej – sprawią, że skóra będzie oddychać oraz zapewnią niezbędny komfort cieplny. Jeżeli dużo czasu spędzamy na siodełku warto wybrać model ze specjalną żelową wkładką, dzięki której będzie się jeździło wygodniej.

Dobierzmy także dobrą kurtkę softshellową; powinna cechować się zdolnością oddychania i odprowadzania wilgoci – dzięki czemu nawet podczas intensywnej jazdy nie będzie nam doskwierał nieprzyjemny zapach oraz uczucie zimna. Warto też zwrócić uwagę na to, by była ona wiatro- i wodoszczelna.

Miłośnicy dwóch kółek powinni zajrzeć na www.mikesport.pl, gdzie znajdą najlepsze ubrania rowerowe na każdą porę roku.