W sobotę 9 maja 2026 rozpoczeliśmy sezon rowerowy ze Śremskim Sportem. Na tą pierwszą oficjalną przejażdżkę wybraliśmy się do Jarosławek gdzie dołączyliśmy do akcji organizowanej przez Unie Gospodarczą „Rowerem do…..”. Trasa wiodła w większości drogami asfaltowymi i mogliśmy poznać okolice Śremu od strony Pełczyna, Międzychodu, Drzonku dalej do Feliksowa. Zrobiliśmy kilka krótkich przystanków na uzupełnienie płynów i ruszaliśmy dalej. Z kolei część leśna ciut wolniejsza dostarczyła niezapomnianej frajdy obcowania z naturą i szybko znaleźliśmy się na plaży w Jarosławkach. Jak było do przewidzenia pogoda od startu do mety dopisała tak samo jak i dobre nastroje uczestników. Na Jarosławki zjechało się w sumie około 200 cyklistów z różnych stron powiatu. Tam odbył się prawdziwy rowerowy piknik z konkurencjami dla młodszych, starszych oraz z ciepłym posiłkiem do uzupełnienia kalorii. Wydarzenie otworzyły panie z CK Książ Wlkp, które dbały o dobrą atmosferę i pozytywne emocje. Po krótkim odpoczynku uczestnicy rajdu skierowali się z powrotem do Chrząstowa, przez Olszę i Łęg w kierunku Śremu pokonując. Dziękujemy wszystkim wytrwałym uczestnikom za wspólną wyprawę i już zapraszamy na następny rajd ze Śremskim Sportem w dniu 21 czerwca, start godzina 9.00. Pojedziemy do Kórnika.

