Lech Poznań vs Wisła Kraków – zapowiedź hitu Ekstraklasy!

W najbliższy weekend fani Ekstraklasy nie będą mieli powodów do narzekania. Już w piątek Lech Poznań na własnym boisku podejmie ekipę Wisły Kraków. Kto wyjdzie obronną ręką z tej rywalizacji na szczycie? Czy Kolejorz pod wodzą Macieja Skorży podtrzyma serię meczów bez porażki? Zapraszam na analizę tego pojedynku.

Lech Poznań

Praktycznie co roku, przed rozpoczęciem kampanii ligowej pojawiają się w Poznaniu głosy, dotyczące walki tego zespołu o mistrzostwo Polski. Tak samo było przed startem obecnego sezonu. Połowa kibiców miała nadzieję, że zespół w końcu się przełamie, ponieważ ostatnie mistrzostwo zostało wywalczone w 2015 roku, a druga połowa zaplanowała strajk, który zakończył się dopiero w ostatnim czasie.

Początek sezonu w wykonaniu Lecha Poznań jest bardzo udany, co widać na podstawie tabeli ligowej. Kolejorz rozpoczął rozgrywki od wywalczenia 15 punktów i zajmuje pozycję lidera. Warto również podkreślić, że do tej pory piłkarze Lecha Poznań nie zanotowali żadnej porażki. Najbliżej przegranej Kolejorz był w dwóch ostatnich meczach, kiedy to na wyjeździe przegrywał z Rakowem Częstochowa różnicą 2 bramek, ale ostatecznie doprowadził do remisu, a także podczas domowej rywalizacji z Pogonią Szczecin, gdzie w osłabieniu podopieczni Macieja Skorży odrobili stratę. Ten mecz był również pokazem charakteru w wykonaniu tego zespołu, który pozwala sądzić, że Lech rzeczywiście może powalczyć o mistrzostwo.

Lech Poznań – statystyki:

– Lech Poznań nie przegrał żadnego meczu ligowego w tym sezonie.

– Kolejorz wygrał 2 z 4 meczów domowych w obecnej kampanii.

– Lech Poznań w ostatniej kolejce zremisował na wyjeździe z Rakowem Częstochowa.

– Kolejorz wygrał tylko jeden z 4 ostatnich meczów domowych z Wisłą Kraków.

– W poprzednim sezonie Lech przegrał na swoim boisku z Wisłą Kraków 0:1.

W 7 rozegranych meczach obecnej Kampanii piłkarze Lecha Poznań zanotowali 4 zwycięstwa, a także 3 remisy. Warto również odnotować, że w meczach domowych Kolejorz zanotował 2 zwycięstwa w 4 rywalizacjach. Lepiej wyglądają statystyki tego zespołu na wyjazdach, jednak z Wisłą Kraków zagrają na własnym stadionie. Ostatnie rywalizacje pomiędzy tymi zespołami przy ulicy Bułgarskiej układały się po myśli Białej Gwiazdy. Lech Poznań wygrał zaledwie raz z tym rywalem na swoim boisku z poprzednich czterech rywalizacji i zanotował aż dwie porażki. Jak będzie tym razem? Analitycy zakładów bukmacherskich nie mają żadnych wątpliwości, że tym razem faworytem tego spotkania będzie ekipa gospodarzy.

Wisła Kraków

Lech Poznań w ostatniej kolejce odrobił dwubramkową stratę z Rakowem Częstochowa, jednak Wisła Kraków wcale nie była gorsza, ponieważ w podobnej sytuacji zdobyła jeden punkt w starciu z Lechią Gdańsk. Wisła Kraków pojedzie do Poznania w całkiem dobrej sytuacji, ponieważ po 7 rozegranych spotkaniach ta drużyna ma na koncie 11 punktów. Trzeba powiedzieć, że jest to wynik powyżej oczekiwań, ponieważ w poprzedniej kampanii Biała Gwiazda do samego końca walczyła. Jeśli Wisła utrzyma formę z początku sezonu, to bez wątpienia można powiedzieć, że powinna powalczyć o europejskie puchary. Prawdziwą weryfikacją tego zespołu będzie wyjazdowe spotkanie z Lechem Poznań.

Z czego słynie Wisła Kraków w obecnej kampanii ligowej? Przede wszystkim ze znakomitej gry w ofensywie, ponieważ Wiślacy do tej pory zdobyli bramkę w każdym meczu ligowym. W związku z takimi statystykami bardzo korzystnie wygląda liczba wyników z golem obu stron w wykonaniu tego zespołu. Wszystkie mecze wyjazdowe Wisły zakończyły się wynikiem BTTS, natomiast na własnym boisku do zera wygrali z Legią, a także Zagłębiem Lubin.

Wisła Kraków – statystyki:

– Wisła Kraków strzeliła przynajmniej jednego gola w każdym meczu ligowym tego sezonu.

– Biała Gwiazda przegrała tylko jeden z czterech ostatnich meczów wyjazdowych z Lechem Poznań.

– Wisła Kraków w ostatniej kolejce zremisowała na swoim boisku z Lechią Gdańsk.

– Wisła Kraków strzeliła przynajmniej jednego gola w 4 z ostatnich 5 rywalizacji wyjazdowych z Kolejorzem.

– Wiślacy w każdym meczu wyjazdowym tego sezonu zaliczyli wynik BTTS.

Trzeba podkreślić, że Wisła Kraków od początku obecnego sezonu ma spore problemy w meczach wyjazdowych. Najlepiej widać to na podstawie statystyk, które wskazują na zaledwie 4 wywalczone punkty od początku kampanii. Wiślacy mają na swoim koncie porażkę ze Stalą Mielec, zwycięstwo z Górnikiem Łęczna, a także remis z Termaliką.

Zakłady bukmacherskie

Zdecydowanym faworytem dla analityków zakładów bukmacherskich przed rozpoczęciem tej rywalizacji jest ekipa Lecha Poznań. Pracownicy bukmachera nie biorą tutaj pod uwagę statystyk bezpośrednich, które wskazują, że na dystansie ostatnich czterech rywalizacji Wisła Kraków ma lepsze liczby w meczach wyjazdowych z Lechem Poznań. Moim zdaniem proponowane przeliczniki na wygraną gospodarzy są mocno zaniżone, dlatego też lepszym wyborem będzie przeanalizowanie pozostałych propozycji w ofercie Superbet. Bukmacher na to spotkanie przygotowało ponad 100 różnych możliwości do obstawienia.

Forma obu zespołów od początku obecnej kampanii może wskazywać, że przed nami wyrównane widowisko. Wisła Kraków w każdym meczu tego sezonu Ekstraklasy strzeliła przynajmniej jedną bramkę, a Lech Poznań nie zagrał na zero z tyłu w 3 poprzednich rywalizacjach. Dodatkowo warto wspomnieć, że każdy mecz wyjazdowy w wykonaniu Wisły zakończył się wynikiem BTTS. Wisła Kraków w każdym z 3 ostatnich meczów wyjazdowych z Lechem Poznań strzeliła przynajmniej jedną bramkę. Przeliczniki na bramkę z obu stron w tej rywalizacji znajdują się w ofercie takiej jak Superbet Zakłady Bukmacherskie.

Alternatywnie można również zerknąć na sekcję zakładów specjalnych, w których znajduje się wiele interesujących propozycji. Idealną opcją do stworzenia przykładowego kuponu powinna być propozycja z podpórką na gospodarzy, a także co najmniej 2 golami w tej rywalizacji. W Superbet znajduje się również wiele propozycji na pozostałe mecze Ekstraklasy, a także innych lig zagranicznych – statystyki meczowe, analizy i wyszczególnienie form poszczególnych zawodników, a także blog.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95