Hit Ekstraligi dla Totemu i zaskoczenie w I lidze

W weekend odbyły się kolejne mecze halowej Green Bike Ligi. Hit kolejki Ekstraligi wygrał Totem, który tym samym został liderem. W I lidze na czele dwa zespoły: ekipa Grzybek Ogrody oraz Raitech Zbrudzewo.

W sobotnie popołudnie odbyły się inauguracyjne mecze I ligi. O przełożenie swoich spotkań poprosiła Amarena, a dni pomylili piłkarze Kawcza, którzy sądzili, że w grają w niedzielę i nie zdążyli zebrać się na mecz z ekipą Grzybek Ogrody. Dotarli na mecz z drużyną Ucho Prezesa i wywalczyli remis 3:3. Z kolei „Grzybki” pokonały 3:2 Proxicom i zostały liderem. Komplet punktów zdobył też Raitech, który ograł zarówno PHU Fiedler (5:2), jak i ŚF Crew (4:2). Od dwóch porażek sezon rozpoczął Mar-Trans, który poległ w starciach z Ucho Prezesa (5:2) i Proxicom (4:3), a tęgie lanie od PHU Fiedler dostało Ostrowo, które straciło aż 10 goli.

Niedziela to emocje związane z 2 i 3 kolejką Ekstraligi. W hicie kolejki Totem pokonał 2:1 Breeding Center, mimo iż to rywale pierwsi zdobyli bramkę. Tuzin goli strzeliła ekipa PHU Cynk, która zaaplikowała po 6 bramek Niesłabinowi i Kreacji dopisując sześć punktów. O cztery wzbogaciła się drużyna Znak Big Futsal. Po zwycięstwie 4:1 nad Wangą zremisowała bowiem 2:2 z Jarografem. Pierwsze punkty zdobył Instalator, który pokonał 2:1 zespół Turtlesów. Ten podobnie, jak Niesłabin nie ma jeszcze nic na swoim koncie.

W najbliższy weekend liga będzie odpoczywać, a kolejne starcia zaplanowano na 21-22 listopada.

Uwaga – zmiany w rozgrywkach ligi halowej od sezonu 2021/2022

Organizator Green Bike Ligi Halowe Śremski Sport podjął decyzję, że od  sezonu 2021/2022 w Extralidze będzie występowało 10 drużyn, a  w  I Lidze pozostałe zespoły, chyba że zgłosi się tyle drużyn aby utworzyć II ligę.

W związku z tym po sezonie 2020/2021  Ekstraligę opuszczą 2 ostatnie drużyny czyli 10 i 11 zespół końcowej tabeli ligi, a zespoły 8 i 9 zagrają baraże. Bezpośredni awans do Extraligi uzyska tylko pierwszy zespół I Ligi, a zespoły 2 i 3 rozegrają baraże.

 

Komplet wyników Green Bike Ligi Halowe na stronie ligi  http://www.ligihalowe.pl/
Relacje Green Bike Ligi Halowe i Pucharu Ligi na portalu  http://fujigol.naszsrem.pl/