8 i 9 kolejka Extraligi, czyli… pretendenci pogubili punkty

Do 9 kolejki trwała zwycięska passa Breeding Center. Passę mistrzów przerwała Wanga, która pokonała obrońców tytułu. Punkty zgubił także drugi z pretendentów do mistrzostwa – Totem, który zremisował z SBL.

Niedzielne popołudnie z Extraligą przyniosło w sali Śremskiego Sportu wiele ciekawych rozstrzygnięć. Bez wątpienia największą niespodzianką była porażka Breeding Center. Po wysokim zwycięstwie 7:1 nad Amareną obrońcy tytułu przegrali 1:2 z Wangą. Potknął się także Totem. Mimo prowadzenia 3:0 z SBL musiał się on zadowolić remisem 4:4. Zdobywca Superpucharu został jednak liderem tabeli, bo wygrał 4:3 z Instalatorem i ma punkt więcej od Breeding Center.

Trzecie miejsce w tabeli zachował Jarograf. Beniaminek z łatwością ograł Śremskich Fanatyków 5:1, ale potem zremisował 3:3 z PUH Cynk. Tyle samo punktów ma SBL, który nie dał szans Optico (5:5) i urwał punkty Totemowi (4:4).

Drużyną kolejki została bez wątpienia Wanga. Najpierw ograła 4:2 PUH Cynk, a potem 2:1 Breeding Center i jako jedyna dopisała komplet sześciu punktów.

Wciąż dostarczycielem punktów jest Agroltech. Ekipa z Wyrzeki przegrała 0:3 z Instalatorem i 2:4 z Amareną, a więc z dwoma drużynami, które także czeka walka o utrzymanie w Extralidze.

Kolejne mecze już w Nowym Roku – 4 stycznia. 10 kolejkę rozpocznie hit pomiędzy Totemem, a Breeding Center.

W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ GRA Z KOLEI I LIGA.

 

Skip to content