LO Śrem – zwycięzcą TRIO BASKET o puchar Śremskiego Sportu

W dniu 13.11.2019 w Śremskim Sporcie odbył się już drugi turniej Trio Basket szkół średnich gminy Śrem. Zgłosiło się 9 zespołów śremskich szkół. Mecze rozgrywało trzech na trzech zawodników, na jednego kosza, do 11 pkt lub trwały 10 minut. Za zdobytego kosza zapisywało się 1 punkt. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy.

Po zaciętych meczach w  grupach do półfinałów zakwalifikowały się zespoły Liceum Ogólnokształcącego-1, Zespołu Szkół Technicznych-2, Zespołu Szkół Politechnicznych-1 oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych. W pierwszym meczu półfinałowym zwyciężył zespół LO-1 pokonując ZST-2 11:3, a w drugim ZSE pokonał ZSP-1 10:1.Po półfinałach rozegrano mecze o 5 i 7 miejsce. W meczu o 7 miejsce zwyciężyli chłopcy z Szkoły Katolickiej pokonując 8:3 drużynę ZST-1, a mecz o 5 miejsce rozgrywały między sobą dwa zespoły LO. Lepszym okazał się zespół LO-2 pokonując 10:7 LO-3.

Mecze finałowe o trzecie i pierwsze miejsce były bardzo wyrównane i emocjonujące. W meczu o trzecie miejsce musiała zadecydować dogrywka w której lepsi okazali się uczniowie ZSP-1 ogrywając 7:6 zespół ZST-2. Finał to pojedynek LO-1 z ZSE. Po 10 minutach gry lepsi okazali się uczniowie LO-1 wygrywając 10:8.

Najlepsze drużyny zostały nagrodzone dyplomami i pucharami oraz został wybrany najlepszy zawodnik turnieju, którym okazał się uczeń ZSE Mateusz Starkiewicz.

Skip to content