III Akcja krwiodawstwa pod Śremskim Sportem za nami.

8 listopada 2019 roku odbyła się trzecia zbiórka życiodajnej krwi pod Śremskim Sportem.

Współorganizatorem wydarzenia był Klub Honorowych Dawców Krwi “ODLEWNIK” w Śremie. Podczas akcji krwiodawstwa dla mieszkańców naszego miasta 26 dawców oddało ponad 11 litrów. To znakomity wynik, udało się pobić ten wiosenny o ponad litr.

Mobilny punkt poboru krwi z regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu, już od godziny 9:30 przyjmował osoby zainteresowane zbiórką. W akcji wzięło udział 39 dawców, spośród nich 12 osób nie zakwalifikowało się do zbiórki, 1 osoba zrezygnowała. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w wydarzeniu! Dziękujemy także ekipie, która pobierała krew oraz wszystkim, którzy wspierali dawców szczególnie „drużynie” Klubu HDK Odlewnik z paną Elą Michalską na czele, która specjalnie na tą okazję przygotowała pyszne rogaliki dla dawców.

Dziękujemy za ten dar! Pamiętaj – Twoja krew ratuje życie!

Przypominamy również, że osoby, które wzięły udział w zbiórce krwi przed obiektem Śremskiego Sportu i wpisały sie na listę dostępną w autobusie, mogą do końca miesiąca tj.30.11.2019 jednorazowo skorzystać z basenu za darmo. Lista uczestników dostępna jest w kasie obiektu sportowego.

Informacje – Krzysztof Lewandowski – tel. 887 888 214 lub krzysztof.lewandowski@sremskisport.pl

Skip to content