Puchar Burmistrza Śremu w Beach Rugby 2019 dla Banitów z Poznania

W niedzielę 25 sierpnia na plaży miejskiej w Śremie, rozegrane zostały kolejne zawody w Beach Rugby o puchar Burmistrza Śremu. Rozgrywki rozpoczęły sie z półgodzinnym opóźnieniem i trwały do godziny 14:00.

Była to czwarta edycja zawodów, którą Śremski Sport wraz z miłośnikami gry w rugby – RGB Śrem, zorganizował na śremskiej plaży. Przypominamy, że pierwsza edycja odbyła się w 2016 roku. W niedzielę mogliśmy zobaczyć zmagania sześciu zespołów, a wśród nich reprezentantów naszego miasta RGB ŚREM. Ponadto w turnieju wystąpili: Chaos Poznań, Rugby Oldboy Club Poznań, Sparta Jarocin, Banici Poznań, oraz Rugby Klub Szczecinek. Drużyny grające po czterech zawodników w polu, rozgrywały mecze w jednej grupie – systemem każdy z każdym. Mecze trwały po 5 minut, podczas których można było dokonywać dowolną ilość zmian. Zawody sędziowali Edyta Pajor oraz Hubert Bendyński z Poznania.

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć oraz tabelę wyników. Ponadto tradycyjnie już dziękujemy kibicom, którzy przyszli specjalnie na turniej, ale też tym, którzy przechodzili przez plażę i zaciekawiło ich to wydarzenie, wszystkim zawodnikom którzy żądni gry przyjechali zagrać na plaży, naszym sponsorom czyli firmie Malibu Alkohole oraz firmie TERMO STUDIO za wsparcie tego wydarzenia. Na koniec chcielibyśmy podziękować ekipie RGB Śrem, za wspólnie zorganizowane, ciekawe wydarzenie sportowe w naszym mieście!

Tabela wyników:

Tabela 1 2 3 4 5 MIEJSCE Suma
CHAOS POZNAŃ 1 2 3 1 3 m 3 10 pkt
SZCZECINEK RUGBY KLUB 3 2 1 3 1 m 4 10 pkt
RGB ŚREM 1 2 1 1 1 m 5 6 pkt
BANICI POZNAŃRGB ŚREM 3 2 3 3 3 m 1 14 pkt
RUGBY OLDBOY CLUB 1 2 1 1 1 m 6 6 pkt
SPARTA JAROCIN 3 2 3 3 3 m 2 14 pkt

 

  • 3 pkt – zwycięstwo
  • 2 pkt – remis
  • 1 pkt – porażka

Beach Rugby 2019 na plaży miejskiej w Śremie odbyło się przy słonecznej pogodzie i fantastycznej atmosferze. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Śremu Adam Lewandowski, a zwycięskie puchary przypadły kolejno – za pierwsze miejsce drużynie Banici Poznań,  drudzy byli zawodnicy Sparty Jarocin trzecie miejsce zdobyła ekipa  Chaos Poznań! 

FINAŁY DRUŻYNY WYNIK ZWYCIĘZCA
MECZ O 5 MIEJSCE ŚREM – RUGBY OLDBOY C. 4 -1 RGB ŚREM
MECZ O 3 MIEJSCE CHAOS – SZCZECINEK 4 -3 CHAOS POZNAŃ
MECZ O 1 MIEJSCE BANICI – SPARTA

3 – 3

rz.karne 3 – 2

BANICI POZNAŃ

Zapraszmy do obejrzenia zdjęć z turnieju:

Skip to content