2 akcesoria fitness, które kupić do domowych treningów!

Mimo tego, że siłownia jest zdecydowanie najlepszym miejscem do ćwiczeń, nie zawsze mamy czas oraz ochotę, aby się na nią wybrać. Nie oznacza to jednak, że musimy przez to rezygnować z regularnych treningów oraz dbania o formę! W czasie, kiedy nie mamy możliwości odwiedzenia siłowni możemy z powodzeniem wykonywać ćwiczenia w domu. Aby było to możliwe, konieczne jest jednak zaopatrzenie się w akcesoria fitness.

Akcesoria fitness do ćwiczeń w domowym zaciszu – mata

Mata do ćwiczeń przydaje się podczas treningów mięśni brzucha, stretchingu oraz do ćwiczeń fitness. Jest także niezbędnym akcesorium, w które koniecznie powinni zaopatrzyć się wszyscy miłośnicy jogi. Dystrybutor sprzętu fitness zwykle posiada w swojej ofercie dwa jej rodzaje – matę treningową oraz matę do ćwiczeń fitness i jogi. Czym różnią się między sobą te dwie maty i którą z nich wybrać do ćwiczeń w domowym zaciszu?

Mata treningowa to rodzaj maty, którą najczęściej spotkać można na siłowni oraz w klubach fitness. Jest uniwersalna oraz posiada bardzo szerokie możliwości wykorzystania. Mata treningowa świetnie sprawdza się do treningów mięśni brzucha, stretchingu oraz wykonywania innych rodzajów ćwiczeń, przy których często musimy się kłaść. Mata do ćwiczeń fitness i jogi, jak sama jej nazwa wskazuje, służy do wykonywania ćwiczeń fitness oraz do trenowania jogi w domu lub klubie. Od maty treningowej odróżnia ją przede wszystkim długość – mata do ćwiczeń fitness i jogi jest bowiem dłuższa i dystrybutor sprzętu fitness najczęściej oferuje ją w rozmiarze 143×60 cm.

Wybór odpowiedniej maty jest wiec uzależniony od rodzaju ćwiczeń, jakie planujemy wykonywać w domu. Jeśli chcemy regularnie trenować oraz zapewnić sobie najwyższy komfort podczas ćwiczeń, warto zainwestować w zakup dobrej jakości maty, która będzie wytrzymała oraz posiadała odpowiednią grubość. Dobra mata do ćwiczeń powinna być także antypoślizgowa, aby nie przemieszczała się w trakcie treningu i nie rozpraszała naszej uwagi.

Akcesoria fitness na domową siłownię – piłka gimnastyczna

Oprócz dobrej jakości maty osoby planujące wykonywanie ćwiczeń w domu powinny także zaopatrzyć się w dobrej jakości piłkę gimnastyczną. Jest to bowiem jedno z podstawowych akcesoriów, które znajdują się na każdej, dobrze wyposażonej siłowni. Piłka gimnastyczna powinna być wykonana z dobrej jakości tworzywa sztucznego oraz posiadać antypoślizgową powierzchnię, która zapewni bezpieczne i komfortowe wykonywanie ćwiczeń z jej udziałem.

Przy wyborze piłki gimnastycznej do domowych ćwiczeń warto zwrócić uwagę także na jej elastyczność. Wiodący producent sprzętu fitness, firma Apus-Sports.com zaleca bowiem, aby piłki gimnastyczne były sprężyste i wytrzymałe, co zapobiegnie ich przedwczesnemu zużywaniu się oraz odkształceniom, które często pojawiają się w przypadku gorszej jakości akcesoriów tego typu. Piłka gimnastyczna to przydatny dodatek do ćwiczeń, który doskonale sprawdzi się podczas codziennych treningów pilates, ćwiczeń fitness oraz jogi w domu.