Rodzinna majówka biegowa 2019 w Miejskim Parku Ekologicznym już za nami!

W dniu 1 maja 2019 w Miejskim Parku Ekologicznym im. Wł. Puchalskiego, miała miejsce “Rodzinna majówka biegowa”, która jak co roku odbywała się pod patronatem Burmistrza Śremu.

Pogoda dopisała, a frekwencja była bardzo duża. Nie zabrakło też kibiców, którzy wspierali swoje pociechy podczas biegowych zmagań. Największym zainteresowaniem cieszył się bieg pokoleniowy. Liczba zgłoszonych zawodników zaskoczyła nawet organizatorów. Rozgrzewkę dla biegów przedszkolnych i głównego biegu przeprowadziła Aneta Sażalska  – instruktorka fitness Śremskiego Sportu. W trakcie “Rodzinnej majówki biegowej” i „Cross Duathlon” z Runners Power wspieraliśmy Borysa Galewskiego.

Borys chłopczyk, który urodził się w 2016 roku, a w wyniku komplikacji okołoporodowych cierpi na MPD, wodogłowie nieaktywne i obniżone napięcie mięśniowe. Nie siedzi, nie chodzi, nie mówi. Nie połyka, więc karmiony jest dojelitowo. Jego życie i zdrowie zależy od codziennej rehabilitacji oraz specjalistycznego sprzętu. Musi korzystać z wielospecjalistycznych poradni: neurologiczna, audiologiczna, gastroenterologiczna, neurologopedyczna, chirurgiczna, pedagogiczno-psychologiczna. Każdy jego dzień to ciężka praca i podróże po zdrowie. Wymaga całodobowej opieki i pielęgnacji. 

Jego życie toczy się w ciągłej podróży – Poznań, Piaski, Warszawa. Najważniejsze dla jego zdrowia są pierwsze 3 lata życia. Aby jego rehabilitacja przebiegała pomyślnie potrzebne jest wsparcie finansowe. Walka o zdrowie Borysa kosztuje średnio 5-6 tys. miesięcznie (wizyty i dojazdy). Do tego dochodzą koszty sprzętu rehabilitacyjnego i użytkowego dla Borysa. Borys jest również leczony komórkami macierzystymi, na które też potrzebne są nakłady finansowe.

1% podatku możecie przekazać w rozliczeniu podatkowym na:
nr KRS 0000037904 Cel szczegółowy 30467 Galewski Borys

Kwota zbiórki wyniosła 2.046,08zł, za co biegaczom i kibicom dziękujemy w imieniu Boryska i Rodziców.

Nie zabrakło też innych przyjemności, takich jak: dmuchane zamki Fligoland, malowanie buziek, baloniki, słodkości, napoje oraz losowanie nagród. Każde dziecko oraz rodzicie, biorący udział w biegu, otrzymali pamiątkowy medal. Dyplomy otrzymało sześcioro najlepszych w każdej kategorii, a najlepsza trójka została wyróżniona dodatkowo statuetkami.

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z zawodów. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i do zobaczenia w przyszłym roku!

 

Skip to content