Dlaczego warto jeździć na deskorolce

Czy Twoim marzeniem od zawsze była chęć posiadania deskorolki i nauczenia się jazdy na niej? Oczami wyobraźni widzisz siebie w skateparku wykonującego skomplikowane ewolucje? Dla chcącego nic trudnego! Zobacz, dlatego warto jeździć na deskorolce i czego (poza regularnym dbaniem o kondycję fizyczną) nauczy Cię ten rodzaj aktywności fizycznej.

Cierpliwość

Nauka jazdy na deskorolce to długotrwały proces, w którym, zanim opanujesz sztukę jeżdżenia, niejednokrotnie przydarzy Ci się upadek bądź drobny uraz. Regularne korzystanie z deskorolki to doskonały sposób na nabycie tak ważnej w dorosłym życiu zdolności, a mianowicie cierpliwości. Tylko systematyczne, wielogodzinne, często żmudne treningi pozwolą Ci nauczyć się podstaw jazdy na desce. I tylko od Ciebie zależy, czy poddasz się, gdy po raz 49. nie uda Ci się ta sama skomplikowana ewolucja, czy będziesz cierpliwy i przekonasz się, że za 50. razem w końcu uda Ci się wykonać ją poprawnie.

Utrzymanie dobrej kondycji fizycznej

Wydaje Ci się, że jazda na deskorolce to tylko kilka ruchów nogą w celu odepchnięcia się od podłoża? Nic bardziej mylnego! Korzystanie z deskorolki to ciągłe utrzymywanie równowagi wiążące się z ogromnym wysiłkiem fizycznym. Duży wpływ na Twoją kondycję będą miały także dynamiczne ewolucje o różnym stopniu trudności. W jaki sposób jazda na deskorolce wpływa na Twój organizm?

  • Poprawia koordynację ruchową oraz płynność ruchów ciała.
  • Zwiększa wytrzymałość fizyczną.
  • Spala kalorie – 60-minutowy trening (przy wadze 60 kilogramów) pozwoli Ci spalić ponad 300 kalorii.
  • Rozwija mięśnie, zwłaszcza brzucha, łydek i ud.

Skupienie i koncentracja

Jazda na deskorolce, zwłaszcza gdy stawiasz na niej swoje pierwsze kroki, wymaga od Ciebie nie lada skupienia i koncentracji. W trakcie jazdy musisz być tylko Ty i deska. Nic nie może Cię rozpraszać ani dekoncentrować, ponieważ to najprostsza droga do wywrócenia się i możliwego urazu. Umiejętność koncentracji, którą zdobędziesz podczas jazdy, bez wątpienia przyda Ci się również w życiu prywatnym oraz zawodowym.

Zmierzenie się ze swoimi lękami

Niejednokrotnie podczas nauki jazdy na deskorolce, a zwłaszcza przy licznych próbach wykonywania różnych trików, będziesz musiał zmierzyć się ze strachem związanym z uszkodzeniem ciała. To oczywiste, że korzystając z deskorolki, musisz mieć dodatkową ochronę w postaci kasku na głowie oraz ochraniaczy na łokciach, kolanach, a nawet piszczelach czy kręgosłupie. Jednak ochraniacze niewiele Ci pomogą, jeśli nie nauczysz się przełamywać swojego wewnętrznego lęku przed ewentualną porażką lub możliwym upadkiem. Nie bój się próbować wielokrotnie – w końcu uda Ci się wykonać tę trudną ewolucję. Jeśli nauczysz się tego podczas jazdy na deskorolce, o wiele łatwiej będzie Ci znieść ewentualne niepowodzenie lub porażkę w pracy lub życiu prywatnym.

Podejmowanie szybkich decyzji

Nic tak nie nauczy Cię szybkiego reagowania i podejmowania decyzji bez długotrwałego zastanawiania się jak właśnie jazda na deskorolce. Regularne treningi oraz jazda po mieście to także znakomity sposób na poprawę refleksu. Dzięki niemu będziesz szybciej reagować na różnego rodzaju sytuacje nie tylko w czasie jazdy, np. gdy będziesz musiał gwałtownie skręcić lub szybko się zatrzymać, ale także na co dzień.

Podsumowanie

Deskorolki przeżywają w dzisiejszych czasach swój renesans. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ ta aktywność sportowa nie tylko poprawia samopoczucie, ale także pozwala na utrzymanie dobrej kondycji fizycznej i zrelaksowanie się. Deskorolka pozytywnie wpływa także na Twój zmysł równowagi, pozwala zmierzyć się z lękami oraz uczy ważnych cech potrzebnych w codziennym życiu, m.in. cierpliwości czy koncentracji. Jeśli chcesz kupić swoją pierwszą deskorolkę, zapoznaj się z ofertą sklepów stacjonarnych i internetowych. Możesz zdecydować się na przykład na deskorolki Adventure Sports. To wysokiej jakości produkty od australijskiej marki Globe.

Skip to content