Wielkanocny – „Bieg z jajem”

Śremski Sport wraz z Stowarzyszeniem Runner’s Power oraz Klubem Kolarskim Kometa Śrem zapraszają w dniu 22 kwietnia 2019 na wspólny Wielkanocny trening biegaczy i rowerzystów.

“Bieg z jajem” odbędzie się tradycyjnie w lany poniedziałek o godz.11:00. Start i meta znajdować się będzie w okolicy obiektu Śremskiego Sportu ul. Staszica 1a, trasa dla biegaczy będzie miała ok. 5 km, a dla rowerzystów będzie to ok. 40 min jazdy.

Przed biegiem zorganizowana będzie zbiórka słodyczy, które przekazane zostaną Fundacji Familia w Śremie, a po biegu zapraszamy na ciepłą herbatę i mały poczęstunek.

Tradycyjnie wśród wszystkich uczestników wylosujemy karnet na obiekt Śremskiego Sportu.
Mamy nadzieję, że w tym roku odwiedzą nas podopieczni Fundacji Familia i pobiegną na przygotowanym specjalnie dla nich dystansie ok. 1 km.

Biegacze pokonają tradycyjną trasę ok. 5 km, która prowadzi od Śremskiego Sportu w kierunku Grzymysława, następnie wzdłuż jeziora w stronę ul. Kilińskiego i powrót do Śremskiego Sportu.

Część rowerową poprowadzi – Klub Kolarski KOMETA Śrem.  Zapraszamy do udziału wszystkie dzieci od 8 lat, młodzież oraz ich rodziców oraz innych  zroweryzowanych i kolarzy. Trening trwać będzie 40 minut i podzielony będzie na dwie wersje, odpowiednio dostosowane do tych starszych i młodszych uczestników. Kask obowiązkowy. Rower nadający się na wjazd w teren. Wszyscy ruszymy spod Śremskiego Sportu ciekawymi terenami w kierunku „Żwirowni” i wrócimy do punktu startu.

Niepełnoletni przystępują do udziału w biegu i jazdy na rowerze za zgodą swoich przedstawicieli ustawowych, każdy uczestnik jest świadomy zagrożeń jakie wynikają z uprawiania sportu, a zwłaszcza jazdy na rowerze, nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do tego oraz zgadza się na nieodpłatne utrwalenie i upublicznienie swojego wizerunku w ramach wszelkich materiałów promujących wydarzenie.