6. Batalion Dowodzenia Sił Powietrznych zwycięzcą w Mistrzostwach Śremu Zakładów Pracy

W niedzielę 07.04.2019 jak co roku na hali sportowej Śremskiego Sportu odbyły się Mistrzostwa Śremu Zakładów Pracy w Halowej Piłce Nożnej 2019. W tym roku zwycięzcą okazał się JW 4430 czyli 6. Batalion Dowodzenia Sił Powietrznych. Drugie miejsce zdobyła Odlewnia Żeliwa Śrem, natomiast trzecie miejsce wywalczyło sobie TFP Grafika po wygranym meczu z drużyną REHAU.

Faza grupowa

Tak jak przewidywaliśmy w pierwszej grupie były zacięte pojedynki. Turniej rozpoczął wyrównany mecz Leopolu z TFP Grafiką wynikiem 1:2. W kolejnym meczu niespodziewany, bezbramkowy remis Lenoxu z wojskowymi. W meczu Leopolu z wojskowymi padło w sumie 8 bramek co daje największą ich ilość w jednym meczu. W tym meczu jednak wojskowi rozgromili Leopol, bo aż 6 z 8 bramek należało do nich. Lenox ponownie bezbramkowy remis tym razem z TFP Grafiką. Ostatni mecz w grupie był dla Leopolu bardzo ważny, gdyż wygrywając go mieli szansę na awans z 3. miesjca na ćwierćfinały. Ostatecznie pokonali Lenox 2:0 po ostrym pojedynku i wymianą zdań między zawodnikami. W tym meczu padły 4 żółte kartki i 1 czerwona. Ostatni mecz w grupie wygrali ponownie wojskowi wynikiem 5:0 z drużyną TFP Grafika.

W drugiej grupie była bardziej klarowna sytuacja. Spokojne 3 zwycięstwa zapewnił sobie Defor. Oflor zdobył 2 zwycięstwa tym samym kończąc na drugim miejscu w grupie, natomiast na trzecim miejscu skończył Zaparoh. Gdyby nie fakt, że przegrali mecz z Oflorem 0:3 zapewniliby oni sobie wyjście z grupy zamiast Leopolu. Jednak szczeście tym razem dopisywało Leopolowi, przez co stracili oni 3 bramki kończąc z gorszym bilansem bramkowym i wypadając z turnieju wraz z drużyną PM-BUD.

Trzecia grupa okazała się być grupą z „taryfą ulgową”. Stało się tak za sprawą drużyny Nova Polska, która nie stawiła się na turnieju dzięki czemu pozostałe zespoły, decyzją sędziego i organizatora, otrzymały po 3 pkt. i 1 bramce strzelonej w ramach walkowera. Pozostałe mecze w grupie były bardzo wyrównane, ponieważ żadna z drużyn nie zdobyła więcej niż 1 bramkę w meczu. Dzięki początkowej taryfie i zaciętym pojedynkom zarówno REHAU, Zinpak jak i Odlewnia Żeliwa Śrem zdołały opuścic grupę bez większych problemów i niedomówień. Poniżej szczegółowe tabele.

 

Ćwierćfinały

Pierwszy mecz ćwierćfinałów był dla Ofloru końcem dalszego udziału w turnieju. Przegrali Oni Z 6. Batalionem Dowodzenia Sił Powietrznych 1:3. Zwycięską ręką wyszła natomiast drużyna Odlewni strzelając w ostatnich minutach Deforowi bramkę, która zapewniła im dalszy udział w rozgrykach kończąć wynikiem 2:1. Następnie po remisie zespołu REHAU i Zinpak doszliśmy do jedynych w tych mistorzstwach rzutów karnych. W karnych to REHAU okazał się zwycięzcą, natomiast bramkarze z obydwóch zespołów wykazali się refleksem i wolą walki, ponieważ wszystkie strzały były celne i tylko drugi strzał drużyny REHAU okazał się wpaść do bramki. W ostatnim meczu Leopol mimo uzyskanej szansy odkupienia ponownie przegrał z drużyną TFP Grafika tym razem z wynikiem 0:1. Drużyna z Leopolu była niezadowolona z faktu nieodgwizdania ręki w polu karnym przeciwnika, jednak sędzia prawidłowo uznał, że rzut karny z tytułu tego zagrania ręką byłby nieuczciwy, gdyż została ona nabita przypadkowo i w dodatku przy ciale osłaniającego się zawodnika.

Półfinały i Finały

W półfinałach wojskowi zdeklasyfikowali przeciwników wygrywając 6:0 z drużyną REHAU. W drugim meczu natomiast po ciężkich zmaganiach ponownie w ostatnich minutach udało się Odlewni wygrać 1:0 tym razem z drużyna TFP Grafiki. Mecz o 3. miejsce wygrali bezapelacyjnie zawodnicy TFP Grafiki wynikiem 4:0. Mecz finałowy był zacięty do połowy czasu i nie było przesądzone kto będzie zwycięzcą. Jednak wojskowi i tym razem okazali się lepsi wygrywając 2:0 z Odlewnią i tym samym zostając nowymi mistrzami Śremu.

6. Batalion Dowodzenia Sił Powietrznych był zdecydowanie najlepszą drużyną w tym turnieju, a udowadnia to nie tylko fakt posiadania pierwszego miejsca, ale również dodatkowe nagrody indywidualne dla piłkarzy z tego zespołu. Najlepszego zawodnika otrzymał bez żadnych wątpliwości co do decyzji Patryk Słomczyński, natomiast nagroda najlepszego bramkarza przypadła Michałowi Grzelakowi.

Wszystkim serdzecznie dziękujemy za udział w Turnieju i zapraszamy za rok!

Skip to content