Breeding Center mistrzem Green Bike Ekstraligi!

Totem zdetronizowany kończąc na drugim miejscu, a Breeding Center zostaje nowym mistrzem halowej Green Bike Ekstraligi w sezonie 2018/2019. Trzecie miejsce wywalczył SBL.

GREEN BIKE EKSTRALIGA

Lepszego scenariusza końcówki rozgrywek nie można było sobie wymarzyć. Nie było bowiem spotkań o przysłowiową „pietruszkę”, a wręcz przeciwnie każdy mecz miał swoją wagę. Już w pierwszym pojedynku sobotniego popołudnia doszło do niespodzianki. Zmierzający po kolejny tytuł zespół Totemu zatrzymał bowiem Adam Oil. Remis 1:1 oznaczał, że przed niepowtarzalną szansą stanął Breeding Center. Nie zmarnował jej. Pokonał 2:0 SBL i choć potem Totem wygrał 6:3 z Wangą, to piłkarze Breeding Center po pełnym dramaturgii meczu pokonali 3:2 Green Bike i dzięki temu zostali oni MISTRZAMI EKSTRALIGI! O trzecim miejscu zadecydował bezpośredni pojedynek Adam Oil z SBL. 2:1 wygrali go „Bankowcy”, którzy dzięki temu wyprzedzili rywali i zdobyli brąz. W halowej „elicie” nie zdołała utrzymać się Warta Futsal. Rzutem na taśmę wyprzedzili ją bowiem Śremscy Fanatycy, którzy w ostatnim meczu sezonu rozbili 6:1 Optico. W efekcie Optico i Śremscy Fanatycy o utrzymanie powalczą w barażach, a uniknęli ich piłkarze Klubu Kibica i Green Bike.

II GREEN BIKE LIGA

Takich emocji nie było na finiszu II ligi, która swoje tegoroczne zmagania zakończyła w niedzielę. Tutaj rozstrzygnięcia zapadły już przed tygodniem. Niemniej w ostatniej kolejce nikt nie odpuszczał. Whisky Shop jak na mistrza przystało pewnie ograło 5:1 Kawcze. Dwa zwycięstwa odniósł także wicemistrz – Wędliniarstwo Ciachowscy. Pokonali oni 5:2 Turtlesy oraz 6:0 Ucho Prezesa. W barażach zagrają piłkarze Kawcza i Mar-Trans. Ci ostatni rozgromili aż 8:1 Turtlesy. Zwycięstwem ligę zakończyła debiutująca w rozgrywkach ekipa Ucho Prezesa. Pokonała 3:1 Raitech i dzięki temu zepchnęła na przedostatnie miejsce drużynę Turtlesów, a sama awansowała na pozycję 6.

 

Teraz czeka nas jeszcze oficjalne, uroczyste podsumowanie tegorocznej Green Bike Ligi.
INFORMUJEMY, ŻE UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE SEZONU LIGI HALOWEJ 2018/2019 NASTĄPI 17 KWIETNIA, NATOMIAST BARAŻE ODBĘDA SIĘ W OSTATNI WEEKEND MIESIĄCA – szczegółowe informacje odnośnie godzin podane zostana juz wkrótce!